Trwa ładowanie...
d1umryy

Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim w Sosnowcu

W tym roku będą nowe zasady rozdzielania budżetu obywatelskiego. Mniejsze dzielnice mają większe szanse na realizację swoich projektów, a łączna pula zwiększy się o milion złotych - teraz będzie do rozdysponowania aż 6 mln zł.
Share
Więcej pieniędzy w budżecie obywatelskim w Sosnowcu
Źródło: WP.PL
d1umryy

- Zależy mi przede wszystkim na tym, by była większa frekwencja. Ci ludzie będą mieli wtedy realny wpływ na rozdzielanie pieniędzy w swoim mieście - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgodnie z propozycjami mieszkańców, w 2015 roku miasto będzie podzielone na 16 obszarów - Milowice, Środula, Kazimierz Górniczy, Ostrowy Górnicze, Maczki, Juliusz, Klimontów, Stary Sosnowiec, Pogoń, Zagórze Północ, Zagórze Południe, Centrum, Niwka, Modrzejów-Jęzor-Bór, Kukułek, Kalinowa. Dzięki temu, nawet niewielkie dzielnice będą miał szanse na wygranie w konkursie i przeznaczenie środków na projekty w najbliższej okolicy.

Wszystkie obszary zostaną także podzielone na trzy strefy tematyczne - mieszkańca, pieszego oraz edukację.

Jednak najważniejszą zmianą jest oczywiście zwiększenie funduszy na realizację projektów mieszkańców z 5 do 6 milionów złotych.

Każdy mieszkaniec będzie miał do oddania trzy głosy. Wygrają te projekty, które będą się cieszyć największą popularnością.

d1umryy

Podziel się opinią

Share
d1umryy
d1umryy
Więcej tematów