Trwa ładowanie...

W Warszawie powstaje pierwsza w Polsce Biblioteka Marzycieli i Rzemieślników

Można zgłaszać własne propozycje tytułów książek

W Warszawie powstaje pierwsza w Polsce Biblioteka Marzycieli i Rzemieślników
d3gssz2
d3gssz2

Pierwsza w Polsce biblioteka z książkami o tematyce miejskiej powstaje w Warszawie. - Publikacji jest wiele, ale są to drogie książki i nakłady niewielkie stąd pomysł, żeby stworzyć bibliotekę - wyjaśniają autorzy.

Współautorka projektu Urszula Majewska podkreśla, że w Domu Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy" będzie można nie tylko czytać, ale także dyskutować o przestrzeni miejskiej. - W bibliotece będą książki o teorii i praktyce miast, chodzi też o to, żeby zgromadzić także ludzi, którzy pasjonują się przestrzenią miejską, są aktywistami - tłumaczy.

- Propozycje tytułów książek do biblioteki o miastach można zgłaszać do 15 maja - dodaje Majewska. - Można zgłaszać wszystkie tytuły, a my na podstawie tych propozycji wybierzemy 100 najważniejszych pozycji. Biblioteka będzie udostępniała książki na miejscu, ale planujemy uruchomienie specjalnej aplikacji, która pozwoli na przeglądanie książek także w internecie - wyjaśnia.

Propozycje tytułów książek do biblioteki można zgłaszać mailem lub na facebookowym profilu. Więcej informacji na stronie www.marzycieleirzemieslnicy.pl.

Biblioteka, w której będą książki, czasopisma i inne publikacje związane z miejską tematyką rozpocznie działalność w pierwszych dniach czerwca. Jej siedziba mieści się przy Brackiej25, na III piętrze.

d3gssz2
d3gssz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gssz2
Więcej tematów