Trwa ładowanie...

"Człowiek nie pies i czytać musi"

Znamy program tegorocznego Big Book Festival

"Człowiek nie pies i czytać musi"
d3ax5c5
d3ax5c5

Pospolite ruszenie na rzecz czytania książek rozpocznie się 12 czerwca i potrwa 3 dni. W tym roku bohaterami festiwalu będą postaci związane z literaturą oraz... psy, które towarzyszą im na co dzień w czytaniu i pisaniu. Pisarka Ludwika Włodek właśnie zaprzyjaźnia się ze szczeniakiem o poważnym imieniu Semen, Mariusz Czubaj żyje i pracuje z trójką nieodstępujących go psów: Fago, Lawusiem i Morusem, a Toffi czuje się ciut zazdrosna, gdy Michał Nogaś oddaje się czytaniu.

- W tym roku nieco przewrotnie opowiadamy o relacjach pisarzy i psów. Oddajemy głos zwierzętom, to one „mówią”, co sądzą o książkach. Ja zawsze czytam z Miszą. Mamy podobny gust. Jestem entuzjastką Iwaszkiewicza - ona pożera go w całości, dosłownie - mówi Anna Król, dyrektor Big Book Festival .

Festiwal organizowany jest przez Fundację „Kultura nie boli” już od trzech lat. Co roku organizatorzy angażują autorów, wydawców, publiczność, instytucje publiczne i prywatne do współtworzenia ekscytujących wydarzeń; pokazuje nowe sposoby przeżywania i funkcjonowania literatury. W tegorocznej edycji na uczestników będzie czekać 50 spotkań, warsztatów, spacerów, wystaw i 100 gości - autorów z Polski i z kilkunastu innych krajów - od Indii po USA.

d3ax5c5

Big Book Festival lubi poruszać też ważne tematy, ubierając ją w lekką formę, która nie odstrasza, a wręcz przeciwnie - zachęca do dyskusji. Wywraca stereotypy do góry nogami i łączy przestrzeń, ludzi, którzy się w niej poruszają i książki, bez których przecież ciężko wytrzymać.

Czytanie jest jedną z największych i najłatwiej dostępnych dla człowieka przyjemności. Refleksja, zdolność interpretowania i przeżywania literatury to wyjątkowy dar, który traktujemy dość zdawkowo albo rezygnujemy z niego na rzecz innych rozrywek. A przecież literatura sprawia, że czujemy się w pełni ludźmi. Myślę, że psy po cichu zazdroszczą nam czytania - dodaje Anna Król.

Każdy pisarz na imprezie pojawi się ze swoim pupilem. Big book Festival zaprasza również wszystkich miłośników książek , by w niedzielę, 14 czerwca w samo południe w centrum Warszawy pomogli ustanowić rekord w liczbie osób i psów czytających razem na wolnym powietrzu. Każdy pies otrzyma numer, a właściciel książkę. Rekord w czytaniu będą bić razem.

Big Book Festival od 12 do 14 czerwca, na Hożej 51 na terenie dawnej fabryki SerWar - wstęp oczywiście wolny!

* Przeczytaj też: Rock znów zabrzmi w Fugazi. Kultowy klub muzyczny powraca *

d3ax5c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ax5c5
Więcej tematów