Trwa ładowanie...

Zapytali Niemców o uchodźców. Miażdżąca większość po jednej stronie

Zdecydowana większość Niemców (71 proc.) uważa, że ich kraj nie jest już w stanie poradzić sobie z wieloma uchodźcami z obszarów kryzysowych. Tylko 27 proc. badanych pozostaje w tej kwestii optymistami - wynika z sondażu Politbarometer dla nadawcy ZDF.

Większość Niemców uważa, że kraj nie radzi sobie z uchodźcamiWiększość Niemców uważa, że kraj nie radzi sobie z uchodźcamiŹródło: East News, fot: Albin Marciniak
d222sgm
d222sgm

Wyniki badania przeprowadzonego po ataku terrorystycznym w Solingen pod koniec sierpnia pokazują niezadowolenie z polityki migracyjnej w Niemczech. 71 proc. ankietowanych jest zdania, że Niemcy nie są już w stanie poradzić sobie z wieloma uchodźcami pochodzącymi z obszarów kryzysowych. Z kolei 27 proc. Niemców pozostaje optymistami w tej kwestii - poinformował w piątek portal ZDF.

Oznacza to znaczny wzrost pesymistów w porównaniu z badaniem z marca br. Wówczas 55 proc. respondentów uważało, że kraj nie radzi sobie z uchodźcami, a 42 proc. było nastawionych optymistycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Filip Chajzer o swojej fundacji. Po sytuacji z Moniką K. nie zamierza angażować się już w żadne działania charytatywne!

Rozmowy bez rezultatu

Badanie instytutu Infratest Dimap wykonane na zlecenie stacji ARD pokazało, że kwestia "imigracji i uchodźców" to obecnie najważniejszy lub jeden z dwóch najważniejszych problemów w Niemczech – tak odpowiedziało 48 proc. respondentów. Sondaż, którego wyniki również opublikowano w piątek, pokazuje wzrost odsetka takich ocen o 22 punkty procentowe w porównaniu z kwietniem br.

d222sgm

W następstwie ataku w Solingen odbyły się już pierwsze rozmowy koalicji rządowej z opozycją (CDU/ CSU) i krajami związkowymi dotyczące ewentualnych zmian w polityce migracyjnej. Wtorkowa runda rozmów zakończyła się bez konkretnych rezultatów. Kolejne rozmowy mają się odbyć w przyszłym tygodniu.

Według sondażu Infratest Dimap 82 proc. Niemców opowiada się za rozszerzeniem profilaktyki i edukacji na temat radykalnego islamizmu, np. w szkołach i ośrodkach dla uchodźców. 73 proc. ankietowanych chciałoby wprowadzenia stałych kontroli na niemieckich granicach, a 72 proc. - przyznania niemieckiej służbie bezpieczeństwa dodatkowych uprawnień, np. do przeglądania komunikacji elektronicznej, w tym czatów.

Czytaj też:

d222sgm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d222sgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli. Dlatego, w poczuciu odpowiedzialności za ochronę przed dezinformacją, zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d222sgm
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj