Trwa ładowanie...

Powstaje baza warszawskich księgarń i bibliotek!

Projekt "Książek od Metra" rusza na ratunek miejscom niezwykłym i unikatowym

Powstaje baza warszawskich księgarń i bibliotek!
d1ryvyf
d1ryvyf

"Pracujesz w księgarni lub w bibliotece? Jeśli tak, to świetnie się składa. Robimy dokumentację warszawskich księgarń i bibliotek. Na wasze historie i zdjęcia czekamy pod adresem: czytam-czytam@szeptem.pl" - dowiadujemy się ze strony "Książek od Metra" .

O co chodzi?

Chodzi o małe księgarnie, pochowane gdzieś w małych uliczkach, prowadzone bez pośpiechu i z kulturą. Często znajdują się one w starych kamienicach i istnieją bardzo długo, a właściciele wiele mogą nam powiedzieć o historii miejsca oraz o swoim - często bardzo wyselekcjonowanym - księgozbiorze. W takich miejscach przyjemnie jest spędzić czas, poszukać ciekawych książek, dotknąć, poczuć zapach książek.

Właśnie w takich miejscach kupowanie książek jest najprzyjemniejsze - to zupełnie inne doświadczenie, niż kupowanie książek przez internet, czy w dużych sieciówkach pełnych tych samych, popularnych tytułów.

d1ryvyf

Chodzi o to, aby stworzyć bazę takich wyjątkowych, małych księgarń i bibliotek dla każdego warszawiaka. Z taką bazą każdy będzie mógł rozpocząć podróż po niezwykłej literaturze i wyjątkowych miejscach. Dołączone do bazy opisy i zdjęcia miejsc spowodują, że nie będzie wątpliwości, gdzie wybrać się w poszukiwaniu dobrej literatury.

Pierwsza warszawska historia

Do projektu zgłosiło się już kilka miejsc. Pierwszym była księgarnia ulokowana na Pradze, przy ul. Targowej 71 - w lokalu o wyjątkowo bogatej historii:

Księgarnia mieści się przy ulicy Targowej 71 (tuż przy poczcie, w bezpośrednim sąsiedztwie budowy metra). Otwarta została 8 grudnia 2012 roku. Zlokalizowanie jej na Pradze nie było przypadkowe - zauważyliśmy niszę w tym obszarze (nie licząc "stoiska" z książkami w Carrefour na Pradze brak jest takiego miejsca). Specjalizujemy się w taniej książce. W lokalu, który zajmujemy w latach powojennych mieściła się restauracja w której jadał Szpilman, w latach 50-tych mieścił się tu antykwariat, a następnie kwiaciarnia.

W drodze są kolejne opowieści. Już dziś polecamy zaglądać na stronę "Książek od Metra" , aby je poznać!

d1ryvyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ryvyf
Więcej tematów