RegionalneWarszawaBig Book Festival już za tydzień. Co nas czeka?

Big Book Festival już za tydzień. Co nas czeka?

„Człowiek nie pies i czytać musi!“

Big Book Festival już za tydzień. Co nas czeka?

Już za tydzień, w piątek, 12 czerwca rusz kolejne święto czytania - Big Book Festival. Potrwa do niedzieli, 14 czerwca, a na tych, którzy się wybiorą czeka kilkadziesiąt spotkań z autorami, warsztaty, gry, spacery, dyskusje oraz konkursy. Wszystko pod hasłem „Człowiek nie pies i czytać musi!“.

Gośćmi festiwalu będą pisarze z kilkunastu krajów oraz Polski, m.in. Zadie Smith, Magdalena Tulli, Sofi Oksanen, Artur Domosławski, Hanif Kureishi, Joanna Bator, Władimir Sorokin, Stefan Chwin, Jeet Thayil, Swietłana Aleksijewicz i Tomasz Łubieński. Festiwal odbywa się w dawnej fabryce serów przy Hożej 51, wstęp jest wolny (na niektóre wydarzenia trzeba się zapisać.). __

Oto pięć powodów, dla których warto uczestniczyć w Festiwalu.

1. TALKING BOOKS.
Co wolno reporterom? Gdzie leży granica między faktem a fabułą? Czy biograf musi być odważny? Na otwarcie festiwalu gwiazda telewizji BBC World Razia Iqbal stawia trudne pytania Arturowi Domosławskiemu. Dziennikarka, która przepytywała najsłynniejszych pisarzy świata, po raz pierwszy w Warszawie. Spotkanie także dla osób anglojęzycznych.
Hoż 51. Piatek, 12 czerwca, godz. 19.30, sala 1

2. W SAMO POŁUDNIE.
Rekord w liczbie ludzi i psów czytających razem na świeżym powietrzu.
"Zabierz książkę, przyjaciela (oraz psa). Zarejestruj się i pobierz numerek. Usiądź wygodnie w festiwalowej czytelni, czytaj przez pół godziny wśród merdających ogonów. Pobij z nami rekord świata!" - zachęcają organizatorzy.
Pasaż Wiecha (u zbiegu z Chmielną). 14 czerwca, niedziela, godz. 12.00 (rejestracja rusza o 11.30, rekord będzie mierzony od 12.00 do 12.30)

3. BYŁ SOBIE POLAK, RUSEK I NIEMIEC – PRZECIW STEREOTYPOM
Trzech świetnych pisarzy w antystereotypowej dyskusji, dzięki której polubisz Rosjan. Janusz Leon Wiśniewski jest ich ukochanym polskim pisarzem. Rosjanin Władimir Sorokin - najważniejszym rosyjskim autorem. A Boris Reitschuster - najbardziej nielubianym na Kremlu Niemcem. "Żegnamy mity, szukamy bliskości i powodów do uśmiechu".
Hoża 51, 14 czerwca, niedziela, godz. 16.00, sala 1 (spotkanie z tłumaczeniem polsko-rosyjskim).

4. PAKOWANIE BAGAŻNIKA NA CZAS. KONKURS DLA SIŁACZY I SIŁACZEK.
Na festiwalu czytania będzie można poćwiczyć również kulturę fizyczną. Ile książek mieści się w bagażniku samochodu? I jak szybko można je załadować? Dwuosobowe drużyny będą pakowały literaturę na czas. Wszystkie wysiłki zostaną nagrodzone książkami, a dla najszybszych supernagroda
Hoża 51, 13 czerwca, sobota, godz. 15.00 i 17.00 (na dziedzińcu fabryki)

5. BUDDA Z PRZEDMIEŚCIA
Jak facet z facetem i skandalista ze skandalistą. Tymon Tymański – muzyk, filmowiec, pisarz i sowizdrzał rozmawia z Hanifem Kureishim - niesfornym i kontrowersyjnym pisarzem z Londynu. Kureishi to mistrz kąśliwego języka, następca Salmana Rushdie i jeden z najważniejszych autorów wielokulturowej Europy. Spotkanie bez scenariusza, czyli wielka improwizacja Tymańskiego.
Hoża 51, 14 czerwca, niedziela, godz. 16.00, sala 3

Jak zapowiadają organizatorzy, mile widziane są psy. Pełen program na stronie Festiwalu.

Obraz
Obraz
Obraz
książkacentrumczytelnictwo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)