Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Dawna Biblioteka Publiczna

Z myślą o lokalnej społeczności i dzieciach

Nowe miejsce: Dawna Biblioteka Publiczna
d4kk4xq
d4kk4xq

Nazwa kawiarni, "Dawna Biblioteka Publiczna" może być lekko myląca, ale nadano ją nie bez powodu. W tym miejscu przez ponad pół wieku znajdowała się przecież prawdziwa miejska biblioteka. Pomysłodawczyni i właścicielka lokalu, Monika nie wyobrażała sobie, by to miejsce nie nawiązywało do przeszłości i by bogata tradycja nie została podtrzymana. Stąd nazwa.

W nowej, mokotowskiej kawiarni, założonej z myślą o lokalnej społeczności, dostaniemy nie tylko jedzenie i picie. Znajdziemy przede wszystkim książki. Z książek zbudowany jest nawet bar! Biblioteczka jest stale uzupełniana przez okolicznych mieszkańców, którzy przynoszą lektury w zamian za espresso. Śmiało można się oddać się czytaniu przy gorącej kawie.

Oprócz kawy, za którą zapłacimy od 5 do 12 zł, zjemy tu także lunch w wersji wegetariańskiej (19 zł) lub mięsnej (22). Dla dzieci przygotowano m.in. kanapki i makarony (11 zł) oraz potrawy bezglutenowe. Jest także Wi-fi, a właściciele "Biblioteki" przewidują nawet projekcje filmowe.

d4kk4xq

Bardzo ciekawie zbudowany jest specjalny kącik dla dzieci. Mają odbywać się w nim zajęcia edukacyjne i warsztaty artystyczne. Można tu też spokojnie zorganizować urodziny. Na ścianach pokoju znajduje się mural wykonany przez popularnego artystę komiksowego - Pawła Piechnika.

Kawiarnia Dawna Biblioteka Publiczna
Ul. Baboszewska 1 b (Mokotów)
Godz. otwarcia: 8:00 - 22:00
Strona internetowa .

d4kk4xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kk4xq
Więcej tematów