Trwa ładowanie...

W Tychach powstanie ogromny zespół szkolno-przedszkolny

Rozpoczęły się już prace przy budowie budynku nowej szkoły w Tychach. Będzie się tam znajdować dziewięć oddziałów dla przedszkolaków i 18 dla dzieci w szkołach podstawowych. Budynek ma być gotowy w styczniu 2016 roku.

Share
W Tychach powstanie ogromny zespół szkolno-przedszkolny
Źródło: UM Tychy
d3phgbq

We wtorek, 19 sierpnia, oficjalnie ruszyły prace na ulicy Kościelnej w Tychach. Wtedy to odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Jaroszowicach.

Naprzeciw kościoła stanie nowy budynek, w którym znajdować się będzie dziewięć oddziałów przedszkolnych i 18 oddziałów szkolnych. Stworzone zostaną po trzy oddziały dla najmłodszych 3-latków, dla 4-latków i 5-latków oraz także po trzy dla każdej klasy szkoły podstawowej: od I do VI.

d3phgbq

Zespół szkolno-przedszkolny będzie dysponował pracowniami komputerowymi i językowymi, świetlicami i biblioteką szkolną. Ponadto znajdzie się miejsce na salę gimnastyczną z boiskiem do piłki ręcznej, szatnie, salki do aerobiku czy ćwiczeń (także dla dzieci niepełnosprawnych), siłownie, wielofunkcyjne boisko sportowe i place zabaw.

Całość inwestycji wyceniono na ponad 22,6 mln zł. Miasto Tychy wciąż stara się pozyskać dofinansowanie na budowę budynku w ramach programu LEMUR - Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej. Zespół szkolno-przedszkolny ma być gotowy na początku 2016 roku.

d3phgbq

Podziel się opinią

Share
d3phgbq
d3phgbq
Więcej tematów