Trwa ładowanie...
pogoda

W końcu nadejdzie prawdziwa zima? Nad Polską front

Synoptycy zapowiadają, że we wtorek nastąpi złamanie pogody i możliwe są zawieje śnieżne. To wszystko jest efektem frontu, który aktualnie znajduje się nad Polską. Niestety, dla miłośników białego puchu, temperatura ma wzrastać.

Share
W końcu nadejdzie prawdziwa zima? Nad Polską front
Źródło: Fotolia
d10tzyp

Front, który teraz znajduje się nad zachodnią częścią kraju przynosi ciepłe powietrze. Ten stan utrzyma się do końca tygodnia. Jednak we wtorek rano dodatnią temperaturą mogą się cieszyć jedynie mieszkańcy Szczecina.

Im dalej na wschód, tym chłodniej. W centralnej Polsce temperatura w ciągu dnia ma wynosić od minus dwóch do plus dwóch stopni. Od Gdańska, przez Toruń, Łódź, aż po Katowice. Najzimniej na samym wschodzie. W Białymstoku będzie cztery stopnie poniżej zera, a w Suwałkach minus pięć.

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL

Nad zachodnią Polską spodziewane są opady śniegu, które stopniowo będą przesuwać się w kierunku centrum kraju. W górach możliwe są zawieje śnieżne znacznie ograniczające widoczność. W środę w ciągu dnia temperatura ma się wahać od zera na wschodzie, do 3 stopni na zachodzie.

d10tzyp

W kolejnych dniach front ma się przesuwać na wschód. Oznacza to, że temperatura będzie rosnąć, przez co mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem lub samego deszczu. Dodatnia temperatura sprawi, że możemy spodziewać się sporo błota pośniegowego.

W czwartek w Zielonej Górze ma być nawet plus sześć, a w centrum kraju koło trzech stopni. Z kolei na wschodzie najniższa temperatura ma być w polskim biegunie zimna - Suwałkach, gdzie będzie minus jeden. Uważać będą musieli kierowcy i przechodnie. Miejscami i w ciągu nocy temperatura będzie spadać poniżej zera, więc na drogach i chodnikach może pojawić się lód.

Piątkowa pogoda będzie przypominać środową. Na weekend spodziewane jest delikatne ochłodzenie. Temperatura w całej Polsce się wyrówna i będzie się wahać w okolicach zera.

Źródło: pogodynka.pl/WP

d10tzyp

Podziel się opinią

Share
d10tzyp
d10tzyp
Więcej tematów