Trwa ładowanie...

Twórca muzyki filmowej Hans Zimmer odwiedzi Kraków

W drugiej połowie września Kraków będzie miejscem podróży każdego fana muzyki filmowej. Wśród występujących będziemy mieli szansę usłyszeć legendy ścieżek dźwiękowych: Elliota Goldenthala, Patricka Doyle'a, Gustavo Santaolalla. Teraz do tego zacnego grona dołączył Hans Zimmer.

Share
Twórca muzyki filmowej Hans Zimmer odwiedzi Kraków
Źródło: PAP/DPA, Fot: Dennis Van Tine/Geisler-Fotopres
dvytux0

Hans Zimmer to niemiecki kompozytor, który cieszy się wielkim szacunkiem nie tylko wśród muzyków, ale też filmomaniaków. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w branży, przy tym też najbardziej rozchwytywanym. Stworzył muzykę do ponad 100 filmów, został uhonorowany m.in. dwoma Złotymi Globami, trzema nagrodami Grammy i Oscarem.

W 2003 r. Zimmer otrzymał prestiżową nagrodę im. Henry'ego Manciniego za całokształt twórczości. Od grudnia 2010 r. posiada też własną Gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sławy. Kompozytor napisał ścieżki dźwiękowe do takich hitów kinowych jak: "Incepcja", "Mroczny Rycerz", "Zniewolony. 12 Years a Slave", "Człowiek ze stali", "Sherlock Holmes", "Gladiator", "Pearl Harbor", "Piraci z Karaibów". Obecnie Zimmer pracuje nad muzyką do kolejnego filmu Christophera Nolana "Interstellar", którego premierę zaplanowano na listopad 2014.

dvytux0

Artysta przyjął zaproszenie na Festiwal Muzyki Filmowej, który odbędzie się w dniach 25-28 września w Krakowie. Zimmer weźmie udział w Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej świętującej 100-lecie Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców ASCAP. Podczas Gali usłyszymy polską premierę suity z "Incepcji". Kompozytor będzie również obecny na symultanicznym pokazie filmu "Gladiator" z muzyką na żywo.

Gala rozpocznie się w Hali Ocynowni ArcelorMittal Poland w niedzielę 28 września o godzinie 18:00

Organizatorami Festiwalu są m. in. Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

dvytux0

Podziel się opinią

Share
dvytux0
dvytux0
Więcej tematów