Trwa ładowanie...

"Twój Vincent" - pierwszy taki film w historii. Powstanie z 56 tys. malowanych klatek

Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu wybierze grupę malarzy, którzy wezmą udział w tworzeniu filmu "Twój Vincent". Będzie to pierwsza pełnometrażowa produkcja w technice animacji malarskiej.
Share
"Twój Vincent" - pierwszy taki film w historii. Powstanie z 56 tys. malowanych klatek
Źródło: facebook.com/lovingvincentmovie
d1i0t5i

CeTA z kilkudziesięciu artystów-malarzy wybierze grupę, która zajmie się tworzeniem projektu filmowego "Twój Vincent" ("Loving Vincent"). Organizatorzy castingu mówią, że przede wszystkim zwrócą uwagę na warsztat artystów oraz umiejętność odwzorowania określonego stylu malarskiego i radzenie sobie w pracy z komputerem.

"Twój Vincent" to pierwszy film pełnometrażowy, który powstanie w technice animacji malarskiej. Łącznie na efekt końcowy złoży się 56 tysięcy malowanych klatek. Część z nich powstaje już w Gdańsku, po wyborze grupy artystów, prace rozpoczną się także we Wrocławiu. Robert Banasiak, dyrektor CeTA, mówi, że w Centrum jest przygotowanych już 10 stanowisk malarskich, a prace przy tworzeniu klatek zajmą około ośmiu miesięcy.

Artyści będą wspomagani przez technologię PAWS - Painting Animation Work Station, specjalnie zaprojektowaną dla usprawnienia pracy przy produkcji animacji malarskich.

d1i0t5i

Film będzie opowieścią o niezwykłym życiu i zagadkowej śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy XIX wieku, Vincenta van Gogha.

Producentem jest BreakThru Productions, firma założona przez Hugo Welchmanna, utytułowanego twórcę filmów krótkometrażowych. Reżyserką filmu została Dorota Kobiela, która ma na swoim koncie kilka produkcji krótkometrażowych. Premiera "Twojego Vincenta" planowana jest na 2015 r., w 125. rocznicę śmierci malarza.

d1i0t5i

Podziel się opinią

Share
d1i0t5i
d1i0t5i
Więcej tematów