Trwa ładowanie...
d3e3h93
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turcja: zatrzymano brytyjskich nastolatków chcących dołączyć do IS

Służby w Stambule zatrzymały trzech brytyjskich nastolatków planujących przekroczenie granicy z Syrią, by przyłączyć się do bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - poinformowały tureckie władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy Państwa Islamskiego
Bojownicy Państwa Islamskiego (AFP)
d3e3h93

Dwaj nastolatkowie w wieku 17 lat z północno-zachodniej części Londynu i jeden 19-latek zostali zatrzymani w piątek; obecnie trwają rozmowy z brytyjskimi władzami w celu ich deportacji - dowiedziała się agencja Reutera.

Policja w Londynie została już wcześniej poinformowana, że dwaj 17-letni chłopcy zaginęli i najprawdopodobniej podróżują do Syrii. Ustalono, że podróżują w towarzystwie 19-latka. Informacje o trójce nastolatków przekazano następnie służbom tureckim.

W lutym trzy młode Brytyjki wjechały do Turcji. Uważa się, że udało im się przedostać stamtąd do Syrii i dołączyć do IS. W czwartek szef tureckiego MSZ Mewlut Cavusoglu powiedział, że w przekroczeniu granicy dziewczynom pomógł szpieg pracujący dla jednego z krajów należących do dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji walczącej z IS.

d3e3h93

Państwo Islamskie kontroluje znaczne obszary w Iraku i sąsiedniej Syrii, a jego szeregi zasiliło dotąd tysiące zagranicznych bojowników.

Turcja była krytykowana za niedostateczne kontrolowanie swej południowo-wschodniej granicy, z kolei władze w Ankarze oskarżają kraje europejskie za dopuszczanie do wyjazdów potencjalnych dżihadystów.

d3e3h93

Podziel się opinią

Share

d3e3h93

d3e3h93
Więcej tematów