Trwa ładowanie...

"Trzeba ich zamykać". Były więzień Auschwitz o neofaszystach

- Przy piwie Hitler nawoływał i organizował swoje bojówki. U nas też się tak zaczyna i trzeba te najmniejsze odruchy, wyczyny gasić, likwidować - powiedział w porannej rozmowie w Radiu RMF FM Karol Tendera, były więzień Auschwitz Birkenau.

"Trzeba ich zamykać". Były więzień Auschwitz o neofaszystachŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2be69u
d2be69u

- Tych łobuzów szerzących faszyzm trzeba zamykać, a ich organizacje zdelegalizować - powiedział o organizacjach neonazistowsckich Karol Tendera, w porannej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem. - Będę pisał w tej sprawie do pana prezydenta Dudy. On jest za delegalizacją - koniecznie i to szybko. Napiszę mu to w imieniu naszych więźniów Oświęcimia. Robili ustawy po nocach, niech zrobią również to. Szybciutką ustawę, likwidację, zabronić, ustawę poszerzyć, kara więzienia, zamykać tych łobuzów, likwidować. To jest skandal.

7 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypomniał jak zaczynał się faszyzm w Niemczech: - Przy piwie Hitler nawoływał i organizował swoje bojówki. U nas też się tak zaczyna i trzeba te najmniejsze odruchy, wyczyny gasić, likwidować.

Zapytany przez prowadzącego, co by powiedział członkom organizcji neofaszystowskich, gdyby spotkał ich na ulicy, odparł: - Ja bym się bał z nimi rozmawiać. To są jakieś typy. Czytamy, że w Syrii obcinają głowy innowiercom. Oni to wszystko chwalą. Pan widział te szubienice, które zbudowali, i na których powiesili zdjęcia naszych europosłów. Tak się zaczyna. Zresztą zapowiadają w piosenkach, że przyjdzie czas, że będą wieszać tych wszystkich przeciwników ich ideologii.

„Polakom było lepiej za Hitlera niż za Merkel”. Narodowcy zorganizowali kontrowersyjny wykład

d2be69u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2be69u
Więcej tematów