Trwa ładowanie...
aushwitz

"Trzeba ich zamykać". Były więzień Auschwitz o neofaszystach

- Przy piwie Hitler nawoływał i organizował swoje bojówki. U nas też się tak zaczyna i trzeba te najmniejsze odruchy, wyczyny gasić, likwidować - powiedział w porannej rozmowie w Radiu RMF FM Karol Tendera, były więzień Auschwitz Birkenau.

Share
"Trzeba ich zamykać". Były więzień Auschwitz o neofaszystach
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1jy3ov

- Tych łobuzów szerzących faszyzm trzeba zamykać, a ich organizacje zdelegalizować - powiedział o organizacjach neonazistowsckich Karol Tendera, w porannej rozmowie z Krzysztofem Ziemcem. - Będę pisał w tej sprawie do pana prezydenta Dudy. On jest za delegalizacją - koniecznie i to szybko. Napiszę mu to w imieniu naszych więźniów Oświęcimia. Robili ustawy po nocach, niech zrobią również to. Szybciutką ustawę, likwidację, zabronić, ustawę poszerzyć, kara więzienia, zamykać tych łobuzów, likwidować. To jest skandal.

7 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypomniał jak zaczynał się faszyzm w Niemczech: - Przy piwie Hitler nawoływał i organizował swoje bojówki. U nas też się tak zaczyna i trzeba te najmniejsze odruchy, wyczyny gasić, likwidować.

Zapytany przez prowadzącego, co by powiedział członkom organizcji neofaszystowskich, gdyby spotkał ich na ulicy, odparł: - Ja bym się bał z nimi rozmawiać. To są jakieś typy. Czytamy, że w Syrii obcinają głowy innowiercom. Oni to wszystko chwalą. Pan widział te szubienice, które zbudowali, i na których powiesili zdjęcia naszych europosłów. Tak się zaczyna. Zresztą zapowiadają w piosenkach, że przyjdzie czas, że będą wieszać tych wszystkich przeciwników ich ideologii.

„Polakom było lepiej za Hitlera niż za Merkel”. Narodowcy zorganizowali kontrowersyjny wykład

d1jy3ov

Podziel się opinią

Share
d1jy3ov
d1jy3ov
Więcej tematów