Trwa ładowanie...

Technicon Innowacje - raj dla miłośników gadżetów i wynalazków

W Gdańsku odbywa się wystawa Technicon Innowacje. Prezentowane są na niej najnowsze osiągnięcia nauki, techniki oraz innowacji.

Share
Technicon Innowacje - raj dla miłośników gadżetów i wynalazków
Źródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d40orrd

W ramach ekspozycji swoje osiągnięcia prezentuje ponad stu wystawców z kraju reprezentujących różnorodne dziedziny nauki. Impreza ma na celu integrację środowisk, dla których ważne jest hasło „Innowacje i Technologia”. Adresatami są instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne, innowacyjne firmy technologiczne oraz szkoły wyższe.

Na wystawie pojawi się ponad 100 innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oto niektóre z nich: reaktor biologiczny do oczyszczania wód, satelitowy agregat pompowy, antyradiacyjna osłona na telefon, układ do odśnieżania i oczyszczania kolektorów słonecznych; lusterka, które dopasowują się do aktualnej pozycji motocyklisty, dwukamerowy system pomiarowy do monitorowania zmęczenia i wiele innych – chwalą się organizatorzy targów.

Politechnika Gdańska przygotowała stoisko, gdzie chwaliła się swoimi patentami. Bardzo przydatnym wynalazkiem wydaje się asfalt, który potrafi w upalne dni odprowadzać nadmiar ciepła. Innowacja ta zastosowana na szerszą skalę pozwoli w niedalekiej przyszłości zwiększyć wytrzymałość polskich dróg.

d40orrd

Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Swoją wystawą wzbudzało zainteresowanie małych oraz tych nieco większych chłopców. Każdy chętny mógł wystrzelić z interaktywnej atrapy ręcznej wyrzutni rakiet. Za jej pomocą chętni mogli „strącić” helikopter lub samolot.

Atrapa składała się z dwóch części. Wyrzutni, która gabarytami oraz ciężarem imitowała broń używaną na polu walki, oraz hełmu. Dzięki niemu generowane były obrazy oraz dźwięki nadlatujących maszyn. Toteż śmiałkowie, aby trafić musieli zadać sobie wiele trudu, aby trafić. Dodatkowo każde dziecko otrzymywało specjalnie przygotowany „Dyplom strzelca”.

Tradycyjnie wynalazcy rywalizować będą w Konkursie o Grand Prix Innowacje oraz o Medal Mercurius Gedanensis za najlepszy produkt prezentowany na Targach. Najciekawsze projekty utytułowane zostaną również Nagrodami Specjalnymi. W ubiegłym roku stoiska odwiedziło ponad 4 tysiące gości. Organizatorzy przewidują w tym roku podobną liczbę gości.

d40orrd

Podziel się opinią

Share
d40orrd
d40orrd
Więcej tematów