Trwa ładowanie...

Stara Łubianka: trzy osoby zatruły się śmiertelnie czadem

Wczesnym rankiem w domu jednorodzinnym w miejscowości Stara Łubianka niedaleko Piły odnaleziono zwłoki trzech dorosłych osób. Wszystkie zginęły na skutek zatrucia tlenkiem węgla.

Share
Stara Łubianka: trzy osoby zatruły się śmiertelnie czadem
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d4jlywj

Mimo łagodnej zimy, czad zbiera swoje śmiertelne żniwo. Jak dotąd w całym województwie wielkopolskim odnotowano cztery śmiertelne zatrucia tlenkiem węgla, ale 9 lutego ta statystyka wzrosła niemal dwukrotnie. W poniedziałek tuż po godz. 6.30 pilscy strażacy odnaleźli w domku jednorodzinnym w miejscowości Stara Łubianka zwłoki trzech osób.

- Wszystkie były dorosłe, miały około 50 lat - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską mł. bryg. Zbigniew Szukajło, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

d4jlywj

Wykonane na miejscu pomiary stężenia tlenku węgla wykazały przekroczenie norm i to pomimo wykonania pomiaru już przy otwartych drzwiach. - Źródłem zatrucia był najprawdopodobniej znajdujący się w środku piecyk, którym dogrzewano pomieszczenie, chociaż w momencie przybycia strażaków na miejsce, był on wyłączony. Okoliczności zdarzenia będą jeszcze szczegółowo wyjaśniane - mówi Szukajło.

Strażacy po raz kolejny apelują o zakup czujek tlenku węgla, które mogą uchronić przed taką tragedią.

d4jlywj

Podziel się opinią

Share
d4jlywj
d4jlywj
Więcej tematów