Trwa ładowanie...
02-10-2014 17:25

Skarbnik PO Łukasz Pawełek rezygnuje z funkcji

Skarbnik PO Łukasz Pawełek poinformował, że zrezygnuje zarówno z funkcji skarbnika, jak również pełnomocnika finansowego PO w wyborach samorządowych. Wcześniej media doniosły, że pijany Pawełek trafił w nocy ze środy na czwartek do izby wytrzeźwień.

Share
Skarbnik PO Łukasz Pawełek rezygnuje z funkcjiŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dmhwdnz

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami mediów na mój temat oświadczam, że złożę rezygnację z funkcji skarbnika PO RP i Pełnomocnika Finansowego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska RP" - napisał Pawełek w oświadczeniu.

Z informacji RMF FM wynika, że złożenia rezygnacji od skarbnika PO oczekiwała Ewa Kopacz.

Jak poinformował portal internetowy fakt.pl, w nocy ze środy na czwartek patrol stołecznej straży miejskiej zabrał Pawełka z Alej Ujazdowskich, z okolic ambasady USA, i zawiózł go do izby wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej. - Około godziny 24 otrzymaliśmy zgłoszenie od policji z Alej Ujazdowskich. Nasz patrol przewiózł nietrzeźwego mężczyznę do Ośrodka Leczenia Osób Uzależnionych od Alkoholu na ulicy Kolskiej - powiedziała Monika Niżniak, rzecznik warszawskiej straży miejskiej w rozmowie z "Faktem". Według gazety, kompletnie pijany skarbnik PO został zatrzymany przez strażników w okolicach ambasady USA.

dmhwdnz

Z nieoficjalnych informacji "Faktu" wynika, że Łukasz Pawełek imprezował w większej grupie młodych działaczy Platformy Obywatelskiej.

Do momentu nadania tej depeszy, PAP nie udało się skontaktować z Łukaszem Pawełkiem.

Jest on skarbnikiem Platformy od października 2010 r. W kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2011 r. był pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego PO. Z wykształcenia prawnik, z PO związany jest od początku jej istnienia - czytamy na stronie internetowej partii.

dmhwdnz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmhwdnz
dmhwdnz
Więcej tematów