Trwa ładowanie...
d1q274j

Scott Walker zmarł w wieku 76 lat. Był wokalistą The Walker Brothers

Scott Walker zmarł w poniedziałek 25 marca. Był liderem zespołu The Walker Brothers, artystą solowym oraz wydawcą muzycznym. Jego kariera rozpoczęła się w latach 60. XX wieku. Scott Walker miał tysiące fanów w USA i Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scott Walker miał 76 lat.
Scott Walker miał 76 lat. (Facebook.com)
d1q274j

Scott Walker – lider, wokalista i autor tekstów

Scott Walker swoją sławę zawdzięcza głównie zespołowi The Walker Brothers. Band założony w 1964 roku cieszył się ogromną popularnością w latach 60. XX wieku. Mimo iż zespół powstał w USA, Scott Walker wraz z Johnem Mausem i Garyem Leedsem kilkukrotnie podbijali brytyjskie listy przebojów. Największą sławę przyniosły im single „Make It Easy On Yourself” wydany w 1965 roku (1. miejsce brytyjskiej listy przebojów) oraz „My Ship Is Coming In” (3. miejsce brytyjskiej listy przebojów). Sporą sławą cieszył się również utwór „The Sun Ain't Gonna Shine Anymore”.

Po rozpadzie zespołu w 1967 roku Scott Walker postanowił rozwijać karierę solową. Wydał 16 albumów studyjnych. Doczekał się nawet własnego programu telewizyjnego. Na antenie BBC prowadził program „Scott”. Scott Walker nie bał się eksperymentować z rockiem i popem. Jego muzyka była inspiracją dla wielu gwiazd współczesnej sceny muzycznej (m.in. Davida Bowiego i Thoma Yorke’a).

d1q274j

Scott Walker w 2004 roku nawiązał współpracę z wytwórnią 4AD. Był z nią związany do końca życia. To właśnie 4AD przekazała informację o śmierci artysty.

d1q274j

Podziel się opinią

Share

d1q274j

d1q274j
Więcej tematów