Trwa ładowanie...
d3rrvu5
d3rrvu5
IAR

Samotna matka wyrzucona na bruk. Dramat rodziny z Krakowa

Samotna matka z dwiema córkami wyrzucona na bruk z mieszkania na osiedlu w Nowej Hucie. Pani Grażyna została "sprzedana razem z mieszkaniem" przez własną matkę. Nowy właściciel nieruchomości zmienił dziś zamki i wymontował okna. Kobieta nie może wrócić do domu, w którym jest zameldowana.
Share
d3rrvu5

Mieszkanie na jednym z nowohuckich osiedli sprzedała matka pani Grażyny osobie z Gdyni. Nowy właściciel kazał kobiecie podpisać zgodę na eksmisję. Gdy kobieta nie zgodziła się, zaczął jej grozić zniszczeniem mieszkania i wprowadził współlokatora. Pani Grażyna nie ustąpiła.

Właściciel mieszkania zaczął z nią negocjować umowę najmu. Choć nie przedstawił odpowiednich dokumentów, domagał się wpłaty czynszu.

Gdy pani Grażyna wyszła tylko na chwile z domu, po powrocie nie mogła już wejść do mieszkania. - Mam wymienione zamki, rozbite okna. Ja nie wiem co mam teraz robić. Boje się tych mężczyzn - płacząc skarżyła się reporterowi.

d3rrvu5

Nowy właściciel rozbił toaletę i odciął prąd. Pani Grażyna i jej dwie córki zostały same przed blokiem. Kobieta miała ze sobą tylko z torebkę, a dzieci szkolne plecaki. - Chciałam wejść do mieszkania po tym jak przyszłam ze szkoły, ale nie mogłam. Mama kazała mi iść do koleżanki. Bardzo się boje - mówiła rozedrgana jedna z córek.

Dziewczynki najbliższą noc spędzą u rodziny. Ich matka u koleżanki.

- Pani Grażyna ma prawo mieszkać z dziećmi w sprzedanym mieszkaniu co najmniej do czasu prawomocnej eksmisji, o której zdecyduje sąd. Działania nowego właściciela naruszają prawo - twierdzi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową radca prawny Olgierd Gołębiowski.

- To ewidentny sposób nękania jej. Została też naruszona jej wolność osobista - zaznacza Gołębiowski. Pani Grażyna złożyła na policji zawiadomienie. Policja nakazała nowemu właścicielowi oddanie kluczy i pouczyła go o konieczności wprawienia okien.

d3rrvu5

Podziel się opinią

Share
d3rrvu5
d3rrvu5
Więcej tematów