Trwa ładowanie...
d3qw0bm

Sąd: uniewinnienie dziennikarzy z PKW prawomocne, apelacja bezzasadna

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok uniewinniający dziennikarzy PAP i TV Republika od zarzutu naruszenia miru domowego podczas obsługi przez nich okupacji siedziby PKW. Apelację prokuratury w tej sprawie sąd uznał za "oczywiście bezzasadną".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd: uniewinnienie dziennikarzy z PKW prawomocne, apelacja bezzasadna
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3qw0bm

- Dziennikarze, będąc na sali PKW, nie stali się okupującymi to pomieszczenie - podkreślił w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Sebastian Ładoś. Jak dodał, po tym gdy policja nakazała opuszczenie sali PKW, dziennikarze "zbierali się do wyjścia, ale chcieli też udokumentować przebieg interwencji". - W tej sprawie należało zbadać zamiar oskarżonych. Z badania wynika, że nie mieli oni zamiaru okupować budynku - dodał sędzia.

Sąd wskazał też, że policja nie wydała komunikatu zakazującego dziennikarzom przebywania w budynku PKW. - Nawet gdy policja poleciła dziennikarzom opuszczenie pomieszczenia w PKW, to nie kazano im opuszczać budynku - wskazał sędzia Ładoś.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny i ostateczny. Prawo nie przewiduje możliwości składania w tego typu postępowaniach kasacji w zwykłym trybie. Teoretycznie prawo takie ma Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Obywatelskich.

d3qw0bm

Podziel się opinią

Share
d3qw0bm
d3qw0bm