Trwa ładowanie...
d454w5b
IAR

Rosyjskie media: dziś zdecydują się losy pokoju na Ukrainie

Znany rosyjski portal internetowy "Gazeta.Ru" pisze, że dziś zdecydują się losy pokoju na Ukrainie. W Mińsku mają się odbyć rozmowy z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Rosji, separatystów z Donbasu i OBWE. W ich wyniku może zostać przyjęty plan pokojowy, który doprowadzi do zawieszenia broni w Donbasie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie media: dziś zdecydują się losy pokoju na Ukrainie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d454w5b

"Gazeta.Ru" pisze, że "jest jednak zbyt wiele czynników uniemożliwiających zaprowadzenie na wschodzie Ukrainy trwałego pokoju". Dziennik wymienia między innymi brak wspólnego zdania odnośnie przyszłości wschodniej Ukrainy, dużą koncentrację broni w regionie i problemy, które mogą się pojawić wraz z kontrolą przestrzegania wszelkich uzgodnień.

Autorzy publikacji twierdzą, że zawieszeniu broni nie sprzyja też sytuacja polityczna na Ukrainie przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w przyszłym miesiącu.

Według "Gazeta.Ru", źródło bliskie zarówno separatystom, jak i oficjalnej Moskwie uważa, że rebelianci z Donbasu "nie wstrzymają natarcia dopóki nie wyprą jednostek ukraińskiej armii z obwodów donieckiego i ługańskiego". Dalej, "Moskwa będzie naciskać na osłabiony Kijów, by poszedł na jeszcze większe ustępstwa" do zmiany władz włącznie.

d454w5b

Podziel się opinią

Share

d454w5b

d454w5b
Więcej tematów