Trwa ładowanie...

Rosyjski konwój blisko granicy Ukrainy

Rosyjskie ciężarówki w których, według władz rosyjskich, jest pomoc humanitarna dla Donbasu, zbliżają się do granicy Ukrainy. Dziś nad ranem dotarły do rosyjskiego miasta Woroneż gdzie zaplanowany jest krótki odpoczynek i uzupełnienie paliwa.

Share
Rosyjski konwój blisko granicy Ukrainy
Źródło: Wrzuta
d1au731

Obwód woroneski Rosji, sąsiaduje bezpośrednio z obwodem ługańskim Ukrainy, do którego ma być przewieziony transport. Dalej kolumna powinna skierować się do sąsiedniego rosyjskiego obwodu biełgorodzkiego na rosyjsko-ukraińskie przejście graniczne „Szebiekino-Pleteniwka”, co według rosyjskich mediów ma być zgodne z ustaleniami z władzami w Kijowie. Tam - według strony rosyjskiej - na pojazdy z deklarowaną pomocą humanitarną powinni oczekiwać przedstawiciele Czerwonego Krzyża. Na samochody zostaną założone ukraińskie numery rejestracyjne. Zaś do kabin ciężarówek wsiądą przedstawiciele ukraińskich służb. Następnie pomoc ma zostać przewieziona potrzebującym.

Rosja wczoraj nad ranem wysłała z okolic Moskwy 287 ciężarówek. Władze rosyjskie zapewniają, że to pomoc humanitarna dla Donbasu, który ucierpiał w wyniku walk między prorosyjskimi separatystami i siłami ukraińskimi. Informują , że 3- kilometrowa kolumna TIR-ów wiezie 400 ton kasz, 100 ton cukru, 62 tony odżywek dla dzieci, 54 tony lekarstw i materiałów medycznych, 12 tysięcy śpiworów i 62 generatory prądotwórcze.

d1au731

Podziel się opinią

Share
d1au731
d1au731
Więcej tematów