Trwa ładowanie...
d10yjt7
IAR

Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów

Rosyjskie media dość powściągliwie informują o skandalu szpiegowskim w Polsce. Dziś krótką notatkę na ten temat zamieściła "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik skoncentrował się na ewentualnym wydaleniu z Polski, rosyjskich dyplomatów podejrzewanych o prowadzenie szpiegowskiej siatki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d10yjt7

"Niezawisimaja" twierdzi, że władze Polski są zaniepokojone tym, iż wydalenie rosyjskich dyplomatów pogorszy, i tak nienajlepsze stosunki polsko-rosyjskie. Gazeta zwraca uwagę, że decyzja w tej sprawie należy do premier Ewy Kopacz, która zapowiedziała przeprowadzenie wewnętrznych konsultacji. Rosyjski dziennik sugeruje, że Warszawa wolałaby, aby Rosjanie sami, po cichu wyjechali z Polski, bez głośnego skandalu.

Jeden z uznanych na świecie rosyjskich ekspertów wojskowych Paweł Felgengauer, w rozmowie z Polskim Radiem stwierdził, że "szpiegowski skandal" nie powinien jakoś szczególnie odbić się na polsko-rosyjskich stosunkach. - To nie wywiad polityczny, ale normalna robota wywiadu wojskowego, wszyscy powinni to rozumieć - tłumaczy ekspert. Władze Rosji jak dotąd nie komentują sprawy.

Do zatrzymania cywila i wojskowego pracującego w MON doszło w ubiegłym tygodniu. Obaj mieli szpiegować dla rosyjskiego wywiadu. Jednym z zatrzymanych jest starszy stopniem oficer Wojska Polskiego, drugim - prawnik, który miał pracować w jednej ze stołecznych firm.

d10yjt7

Podziel się opinią

Share

d10yjt7

d10yjt7
Więcej tematów