Trwa ładowanie...
d468gjl
IAR

Rosyjska opozycja chce uczestniczyć w śledztwie ws Niemcowa

Rosyjska opozycja chce zaproponować pomoc w śledztwie dotyczącym zabójstwa Borysa Niemcowa. Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała dziś o zatrzymaniu dwóch - pochodzących z Kaukazu - mężczyzn, podejrzanych o zastrzelenie opozycjonisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska opozycja chce uczestniczyć w śledztwie ws Niemcowa
(PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov)
d468gjl

Telewizja "Dożd" podała, że liderzy opozycji zamierzają zwrócić się do prezydenta Putina z propozycją stworzenia grupy kontaktowej, która miałaby współdziałać z organami prowadzącymi śledztwo. W jej ramach opozycjoniści chcieliby stawiać pytania związane z jego przebiegiem.

Opozycyjny deputowany Dmitrij Gudkow powiedział, że to wynik braku zaufania części rosyjskiego społeczeństwa do służb śledczych. Wcześniej Gudkow zwrócił się do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu, z propozycją podjęcia dochodzenia parlamentarnego w sprawie zabójstwa Niemcowa.

55-letni Niemcow został zastrzelony 27 lutego wieczorem przed murem Kremla, nieopodal placu Czerwonego. Opozycjonista był jednym z najgłośniejszych krytyków Putina. Zarzucał mu zwłaszcza agresywną politykę wobec Ukrainy.

d468gjl

Zobacz również wideo: Moment zabójstwa Niemcowa

d468gjl

Podziel się opinią

Share

d468gjl

d468gjl
Więcej tematów