Trwa ładowanie...

Remont torowiska Na Zjeździe. Sześć linii tramwajowych zostaje zawieszonych

Torowisko tramwajowe Na Zjeździe jest już w remoncie od 11 sierpnia. Właśnie rozpoczął się drugi etap prac, który potrwa do 10 października. Do tego czasu zawieszonych zostaje sześć linii tramwajowych.

Share
Remont torowiska Na Zjeździe. Sześć linii tramwajowych zostaje zawieszonych
Źródło: zikit.krakow.pl
d1xl1oe

Torowisko znajdujące się w pobliżu Placu Bohaterów Getta od dawna wymagało gruntownej naprawy. Skarżący się podróżni doczekali się reakcji ZIKiT-u, ale aby w pełni móc korzystać z komunikacji miejskiej, będą musieli jeszcze trochę pocierpieć.

Rozpoczynający się właśnie drugi etap modernizacji torowiska Na Zjeździe potrwa do 10 października. W związku z tym odwołane zostają kursy 6 linii tramwajowych: 3, 6, 13, 23, 24 i 50.

d1xl1oe

Jakie inne, niezbyt miłe niespodzianki czekają na pasażerów? Oto one:

- Na całej linii 69 zamiast tramwaju będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa

- Linia 70 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Krowodrza Górka - Prądnicka, tunel, Powstania Warszawskiego, Klimeckiego, Kuklińskiego - Mały Płaszów (częstotliwość i godziny funkcjonowania jak dla linii 50)

- Linia 71 - pojawi się zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Salwator - Kościuszki, Franciszkańska, Św. Gertrudy, Krakowska, Kalwaryjska, Wadowicka, Brożka, Grota-Roweckiego - Czerwone Maki (częstotliwość i godziny funkcjonowania jak dla linii 23)

d1xl1oe

- Linia 72 i 79 - jak w I etapie prac

- Linia 73 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Nowy Bieżanów - Wielicka - Dworcowa z częstotliwością 5 min w dni powszednie, 6 min w soboty i 8 min w święta

- Linia 74 - pojawi się zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Bronowice - Królewska, Basztowa, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Grzegórzecka, Al. Pokoju - Dąbie (częstotliwość i godziny funkcjonowania jak dla linii 24)

- Linia 75 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Krowodrza Górka - Pawia, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Krakowska, Kalwaryjska, Wadowicka - Łagiewniki (częstotliwość i godziny funkcjonowania jak dla linii 3)

d1xl1oe

- Linia 76 - pojawi się zastępcza linia tramwajowa kursująca na trasie: Kurdwanów - Nowosądecka, Wielicka - Dworcowa z częstotliwością 5 min w dni powszednie, 6 min w soboty i 8 min w święta

- Linia 78 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Bronowice Małe - Bronowicka, Królewska, Podwale, Franciszkańska, Św. Gertrudy, Krakowska, Kalwaryjska, Wadowicka - Łagiewniki (częstotliwość i godziny funkcjonowania jak dla linii 13)

- Linia 169 - zostanie zawieszona, w zamian uruchomiona zostanie linia 769 na trasie: Górka Narodowa Wschód - Powstańców Wielkopolskich (bez wjazdu na terminal) - Wielicka, Dworcowa - Dworzec Płaszów z częstotliwością 15 min w godzinach szczytu, 24 min poza godzinami szczytu i w weekendy

- Linie 301, 643 - zostaną wydłużone do Powstańców Wielkopolskich

d1xl1oe

- Linia 703 - wprowadzona zostanie zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Dworzec Płaszów - Dworcowa, Wielicka, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego - Rondo Grzegórzeckie z częstotliwością 5 min w dni powszednie, 6 min w soboty i 8 min w święta

- Linia 706 - pojawi się zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Dworzec Płaszów - Dworcowa, Wielicka, Limanowskiego - Korona (nawrotka przez ulicę Długosza i Warnieńczyka) z częstotliwością 5 min w dni powszednie, 6 min w soboty i 8 min w święta

- Linia 703 i 706 zatrzymywać się będą na przystanku Cmentarz Podgórski

ZIKiT zapewnia, że wszystkie linie autobusowe kursujące ciągiem Alei Trzech Wieszczów w kierunku Kurdwanowa i Nowego Bieżanowa w weekendy obsługiwane będą przez autobusy wielkopojemne.

d1xl1oe

Podziel się opinią

Share
d1xl1oe
d1xl1oe
Więcej tematów