Trwa ładowanie...
d2r7zfe

Radna Marta Patena kandydatką PO na prezydenta Krakowa

Radna Marta Patena będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Krakowa. Jej kandydaturę zaaprobował premier Donald Tusk podczas poniedziałkowego spotkania z zarządem małopolskiej PO - poinformował szef partii w regionie Grzegorz Lipiec.

Share
d2r7zfe

Jak zaznaczył, Marta Patena była jedyną kandydatką w planowanych przez PO prawyborach, po tym jak wycofali się z nich poseł Józef Lassota (z powodów zdrowotnych) i radna Małgorzata Jantos, która napisała na swoim blogu, że jej start w partyjnych prawyborach nie ma sensu bez znaczącego poparcia i w atmosferze deprecjonowania jej osoby i dokonań.

- Nikt inny już się nie zgłosił, w związku z tym traktujemy, że Marta Patena jest zwycięzcą i startuje - zaznaczył Lipiec.

Dodał, że premier zna osobiście krakowską kandydatkę, bo była wśród założycieli Platformy 12 lat temu. - Premier życzył jej sukcesu, powiedział, że jeżeli tylko będzie trzeba, to zawsze wesprze - relacjonował szef małopolskiej Platformy.

d2r7zfe

Według niego Marta Patena może powalczyć z urzędującym prezydentem Jackiem Majchrowskim w drugiej turze wyborów. - Wszędzie w dużych miastach urzędujący prezydent oczywiście jest faworytem i Kraków nie jest tu wyjątkiem. My zaprezentujemy i zaproponujemy coś nowego - zapowiedział Lipiec.

Do tej pory chęć kandydowania na prezydenta Krakowa ogłosili oficjalnie: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, poseł Łukasz Gibała (opuścił Twój Ruch, aby być kandydatem niezależnym) oraz Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS w Krakowie. Jak informował pod koniec lipca szef okręgu krakowskiego PiS Andrzej Adamczyk, partia pod koniec sierpnia ogłosi, kto będzie jej kandydatem na prezydenta Krakowa.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.

d2r7zfe

Podziel się opinią

Share
d2r7zfe
d2r7zfe
Więcej tematów