Trwa ładowanie...
d3bk0bg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Putin rozmawiał z prezydentami Azerbejdżanu i Armenii ws. Karabachu

Rosję bardzo niepokoją najnowsze starcia między Azerami i Ormianami w Górskim Karabachu - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow po przeprowadzonych w sobotę w Soczi oddzielnych rozmowach Władimira Putina z prezydentami Azerbejdżanu i Armenii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA)
d3bk0bg

Według niego tematem obu spotkań była niestabilna sytuacja w tym konfliktowym regionie. Pieskow nie wykluczył, że w niedzielę może dojść w Soczi do trójstronnych negocjacji Putina z obydwoma prezydentami - Ilhamem Alijewem z Azerbejdżanu i Serżem Sarkisjanem z Armenii.

Po starciach na przebiegającej przez Górski Karabach linii demarkacyjnej, co spowodowało liczne ofiary śmiertelne, Armenia ostrzegła przed możliwością jej nowej wojny z Azerbejdżanem. Erywań żąda od Baku dotrzymania warunków uzgodnionego w 1994 roku zawieszenia broni.

Należąca formalnie do Azerbejdżanu Republika Górskiego Karabachu nie jest uznawana za samodzielny podmiot prawa międzynarodowego, ale od czasu konfliktu zbrojnego z lat 90. zamieszkują ją niemal wyłącznie Ormianie. Sprzymierzona z Armenią Rosja utrzymuje na jej terytorium ponad 3 tys. swych żołnierzy.

d3bk0bg

Podziel się opinią

Share

d3bk0bg

d3bk0bg
Więcej tematów