Trwa ładowanie...
d65e5ni
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przeskoczył przez ogrodzenie. Biały Dom zamknięty

Tym razem ochrona Białego Domu nie zawiodła. Jak poinformowała stacja telewizyjna CNN, agenci Secret Service schwytali mężczyznę, który przeskoczył przez ogrodzenie otaczające siedzibę prezydenta USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w Waszyngtonie (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d65e5ni

Mężczyzna został natychmiast obezwładniony przez psy, a następnie zatrzymany przez agentów ochrony.

Tego rodzaju incydenty nie należą wcale do rzadkości, jednak miesiąc temu uzbrojonemu w nóż 42-letniemiu Omarowi Gonzalezowi udało się nie tylko sforsować ogrodzenie, ale także przebiec przez trawnik i dostać się do Białego Domu, gdzie dopiero tam został zatrzymany.

Chroniąca prezydenta i jego rodzinę Secret Service próbowała bagatelizować to zdarzenie, twierdząc, że mężczyznę zatrzymano przy głównym wejściu do Białego Domu.

Szefowa Secret Service Julia Pierson podała się do dymisji, gdy wyszło na jaw, że intruz wdarł się jednak o wiele dalej do siedziby prezydenta USA niż tylko do drzwi frontowych.

d65e5ni

Podziel się opinią

Share

d65e5ni

d65e5ni
Więcej tematów