Trwa ładowanie...
d3hq0tu
IAR

Prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel odwołana ze stanowiska

Donald Tusk odwołał ze stanowiska prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel. - To ciąg dalszy rekonstrukcji władzy - powiedziała w RMF FM rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Share
Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel
Małgorzata Krasnodębska-TomkielŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d3hq0tu

Kidawa-Błońska wyjaśniła, że premier chce teraz położyć nacisk na większą ochronę konsumentów. - Obecna szefowa UOKiK-u zbyt powoli dostrzegała zmiany na rynku, dlatego teraz przyda się nowa krew - powiedziała Kidawa-Błońska.

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel pełniła funkcję prezesa UOKiK od 2008 r. Z Urzędem związana jest od 1998 roku. Do kompetencji Prezes UOKiK należało kształtowanie polityki antymonopolowej oraz polityki ochrony konsumentów, m.in. zainicjowała i nadzorowała prace nad nowelizacją ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Była prezes Urzędu będzie pełnić funkcję do czasu powołania następcy.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów. Powoływany jest przez niego spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru. Do kompetencji Prezesa UOKiK należy kształtowanie polityki antymonopolowej oraz polityki ochrony konsumentów.

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów