Trwa ładowanie...
dzfs7qy
IAR

Poważny wypadek w centrum Warszawy. Wykoleił się tramwaj

Wypadek w centrum Warszawy. Na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Solidarności zderzyły się dwa tramwaje. Jeden ze składów wykoleił się. Trzy osoby są ranne. Policja powoli przywraca ruch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poważny wypadek w centrum Warszawy. Wykoleił się tramwaj
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dzfs7qy

Do wypadku doszło o godzinie 8.08. - Czołowo zderzyły się dwa składy linii 20 i 26 - powiedział WP.PL Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Tramwaj skręcając, wypadł z torów

Edyta Adamus ze stołecznej policji wyjaśnia w rozmowie z WP.PL, że ze wstępnych ustaleń wynika, że tramwaj linii 20 skręcając w lewo, wypadł z torów i uderzył w nadjeżdżający tramwaj 26.

dzfs7qy

Wstrzymany ruch

Ruch w miejscu wypadku został wstrzymany, utworzyły się ogromne korki. Wykolejony tramwaj blokował dwa pasy al. Solidarności w kierunku Żelaznej. Zarząd Transportu Miejskiego informował o utrudnieniach dla linii 13, 20, 23 i 26 oraz linii 160, 171, 190, 512, 520 i E-2.

Kierowcy mieli utrudniony przejazd w kierunku Centrum, Woli, Pragi i Mokotowa. Obecnie samochody i autobusy jeżdżą już normalnie.

Na miejscu jest pogotowie sieciowe i torowe, policja i ratownicy medyczni. Specjalny dźwig podniósł uszkodzony tramwaj, który odjechał z miejsca wypadku. Tramwaje przez kilkadziesiąt minut będą jeszcze stały w korku.

dzfs7qy

Podziel się opinią

Share

dzfs7qy

dzfs7qy
Więcej tematów