Trwa ładowanie...

Porwany dwa lata temu amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis uwolniony w Syrii

Arabska telewizja Al-Dżazira poinformowała, że dzięki katarskim mediatorom, uwolniony został amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis, przetrzymywany od dwóch lat w Syrii. Reporter został przekazany przedstawicielom ONZ.

Share
Porwany dwa lata temu amerykański dziennikarz Peter Theo Curtis uwolniony w Syrii
Źródło: aljazeera.com
d1ub4ze

Według Al-Dżaziry Curtis został uprowadzony przed dwoma laty przez nieznanych sprawców w tureckim mieście Antiochia (Antakya), skąd zamierzał się udać do Syrii.

30 czerwca porywacze opublikowali nagranie, na którym Curtis, chociaż nieogolony i nieuczesany, wyglądał na zdrowego. Na filmie dziennikarz odczytuje przygotowany wcześniej scenariusz z kartki, mówiąc jak się nazywa i że jest reporterem z Bostonu.

d1ub4ze

Amerykanin stwierdził też, że miał wszystko, co było mu potrzebne. - Wszystko było idealne, jedzenie, odzież, a teraz nawet przyjaciele - mówił.

Na razie nie wiadomo, kto porwał reportera.

Al-Dżazira cytuje też opinię niemieckiego dziennika "Die Welt am Sonntag", który napisał, że za uwolnienie dziennikarza "porywacze musieli coś dostać".

Kilka dni temu terroryści z Państwa Islamskiego opublikowali film, na którym mordują amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foley'a, który również został porwany w Syrii dwa lata temu.

Komitet Ochrony Dziennikarzy mający siedzibę w USA szacuje, że w kraju tym zaginęło ok. 20 dziennikarzy. Przypuszcza się, że wielu z nich więzi ugrupowanie Państwo Islamskie.

Źródło: PAP, aljazeera.com

d1ub4ze

Podziel się opinią

Share
d1ub4ze
d1ub4ze
Więcej tematów