Trwa ładowanie...
d3myra5
06-02-2014 01:44

Podsłuchiwanie dziennikarzy i adwokatów bezterminowe

Trybunał Konstytucyjny wciąż nie wyznaczył terminu rozprawy dotyczącej sześciu wniosków kwestionujących przepisy, które pozwalają służbom podsłuchiwać dziennikarzy czy adwokatów. Najstarsze wnioski zalegają już niemal trzy lata - czytamy w "Naszym Dzienniku".

d3myra5
d3myra5

Gazeta przypomina, że wnioski w sprawie podsłuchów złożyli między innymi prokurator generalny - Rzecznik Praw Obywatelskich. - Są sprawy, które są rozpatrywane w ciągu pół roku od wpłynięcia wniosku do Trybunału, a są i takie, które leżą dwa, albo i nawet trzy lata. Trybunał tłumaczy to tym, że wszystko zależy od zawiłości sprawy - wskazuje poseł PiS Wojciech Szarama, reprezentujący Sejm w rozprawach przed Trybunałem. Zastrzega zarazem, że ustawowych ram czasowych rozpatrzenia skargi nie ma.

Z kolei były szef ABW Bogdan Święczkowski podejrzewa, że to takie obustronne czekanie. - Ze strony Trybunału, żeby nie musiał orzekać niekonstytucyjności, a z drugiej strony władza czeka, żeby Trybunał wydał orzeczenie, aby była podstawa do zmiany ustawy - mówi Święczkowski.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj