Trwa ładowanie...
d32lzv6

Piotr Kraśko żegna się ze współpracownikami w TVP

• Z Telewizji Polskiej odchodzi szef "Wiadomości" - głównego programu informacyjnego TVP1 - Piotr Kraśko
• List do współpracowników z TVP
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Kraśko
Piotr Kraśko (AKPA, Fot: Mieszko Piętka)
d32lzv6

Z Telewizji Polskiej odchodzi szef "Wiadomości" - głównego programu informacyjnego TVP1 - Piotr Kraśko. Dziennikarz ostatni raz poprowadził program w zeszły piątek. Tego dnia wieczorem usłyszał od nowego prezesa Jacka Kurskiego, że "Wiadomości" mogą być dobre albo złe, ale muszą być uczciwe. Od dawna spekulowano jednak, że po zmianie władz w telewizji publicznej dziennikarz pożegna się z TVP.

We wtorek Piotr Kraśko wysłał list, w którym pożegnał się ze swoimi współpracownikami.

Kochani,

To było naprawdę niezwykłe 25 lat w TVP i 12 lat w Wiadomościach. I nie obawiajcie się… nie będzie teraz patosu. Bo to za co Wam jestem najbardziej wdzięczny to nie każdemu dane uczucie, że wychodząc rano z domu do pracy – cieszyłem się, że Was spotkam. Ludzi, których po prostu bardzo lubię, że spędzę z Wami kilkanaście kolejnych wyjątkowych godzin. Właśnie z Wami. I choć zespół Wiadomości traktuje teraz jak swoją rodzinę i zawdzięczam mu najwięcej, to było tak zawsze, przez te wszystkie lata i w bardzo wielu programach. Jesteście wspaniałymi, pełnymi pasji, bardzo utalentowanymi ludźmi i zrobicie jeszcze wiele wielkich rzeczy. Bardzo dziękuje wszystkim reporterom, wydawcom, producentom, reżyserom, realizatorom, wspaniałym dziewczynom z charakteryzacji, kierownikom planu i kierowcom (ktoś dziś wie kim był Gigi Amoroso? kto pamięta jazdę Roburem, albo chociaż Fiatem Temprą). Przepraszam, że tylko ich wymienię z nazwiska, ale to trzej niezwykli operatorzy, od których najwięcej w tym zawodzie się nauczyłem –
Radek Sęp, Janek Naukowicz i Maciek Krogulski. Panowie byliście i zawsze będziecie moimi mistrzami. Co ciekawe miałem tez wielu świetnych szefów, im też bardzo dziękuję! Dziękuję za wasze zaufanie, wsparcie i po prostu przyjaźń – jeśli miałbym raz jeszcze to wszystko przeżyć – to tylko z Wami. Dziękuję Justynko, Elu, Grzesiu, Piotrze, Aniu, Kasiu, Krzysiu, Beatko, Milenko, Marysiu, Ewo, Edytko, Brylant, Witku, Maćku, Adasiu, Karolino, Tomku, Michale, Kamilu, Mirelko, Jacku, Andrzeju - sporo imion powinienem powtórzyć po wielokroć. Dziękuję i do zobaczenia. I wszystko będzie dobrze (moja żona się złości na mnie jak tak mówię, bo twierdzi, że robię to za często, ale naprawdę w to wierzę)! Wszystko będzie dobrze!

d32lzv6

Z TVP został zwolniony także Piotr Jaźwiński. Był wydawcą głównego wydania "Wiadomości", w redakcji pracował w redakcji od 25 lat, z przerwą, w latach 2008-2010, gdy został usunięty z "Wiadomości" przez ówczesnego szefa serwisu Jacka Karnowskiego.

Szefową "Wiadomości" została Marzena Paczuska. W przeszłości zastępczyni szefa "Wiadomości" Jacka Karnowskiego, wydawca głównego wydania programu informacyjnego. Ostatnio pracowała w TVP ABC.

Zwolniony został inny wydawca "Wiadomości" - Grzegorz Sajór. Nowym wydawcą jest Grzegorz Pawelczyk (ostatnio wydawca w TVP Info, wcześniej szef "Teleexpresu"). Do prowadzanie "Wiadomości" wraca Michał Adamczyk (ostatnio był prezenterem TVP Info, wcześniej prowadził główne wydania "Wiadomości", był też korespondentem TVP w Brukseli).

d32lzv6

Podziel się opinią

Share

d32lzv6

d32lzv6
Więcej tematów