Trwa ładowanie...
d3ubfi6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Paweł Zalewski: rzecznik Donalda Tuska to ukłon w stronę premier Danii

Były europoseł PO Paweł Zalewski przyznał w Polsat News, że nie zna Duńczyka, który ma być rzecznikiem Donalda Tuska. Pytany o to, powiedział: Nie, ale słyszałem, że był rzecznikiem pani premier duńskiej. Zgodził się, że może to być ukłon w stronę premier Helle Thorning-Schmidt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Zalewski: rzecznik Donalda Tuska to ukłon w stronę premier Danii
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3ubfi6

- Takie rzeczy są jednak negocjowane. Zapewne była rozmowa pomiędzy panią premier a Donaldem Tuskiem. Myślę, że to jest jakiś sympatyczny gest w stronę jakby nie było konkurentki – powiedział Zalewski.

Informację o tym, że Tusk wybrał 41-letniego duńskiego dyplomatę Prebena Aamanna na swojego rzecznika, podały duńskie media, a także tygodnik "European Voice". Aamann był także rzecznikiem duńskiej prezydencji w UE w pierwszej połowie 2012 r.

Według doniesień "European Voice" doradcą Tuska do spraw polityki zagranicznych ma być Estonka Riina Kionka, która obecnie pracuje w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych w wydziale ds. Azji Środkowej, a wcześniej współpracowała z byłym wysokim przedstawicielem UE ds. wspólnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Javierem Solaną oraz była wiceministrem spraw zagranicznych Estonii odpowiedzialnym za sprawy europejskie. Z kolei doradcą Tuska ds. ekonomicznych ma być Francuz Jean-Pierre Vidal, który pracuje w gabinecie Hermana Van Rompuya od 2012 r. i był szefem brukselskiego biura Europejskiego Banku Centralnego - donosi "European Voice".

d3ubfi6

Tusk poinformował w ub. tygodniu, że jego najbliższymi współpracownikami w Brukseli będą Piotr Serafin i Paweł Graś. Serafin ma być szefem gabinetu nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Według "European Voice" zastępcą Serafina ma być Luksemburczyk Andre Gillissen, który pracuje obecnie w sekretariacie generalnym Rady UE.

Stanowisko szefa Rady Europejskiej Tusk obejmie 1 grudnia. ** Źródło: Polsat News, PAP

d3ubfi6

Podziel się opinią

Share

d3ubfi6

d3ubfi6
Więcej tematów