Trwa ładowanie...

Paszport dyplomatyczny dla Polaka w śpiączce wysłany do Londynu. Mamy potwierdzenie

Wirtualna Polska dostała potwierdzenie z Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie paszportu dyplomatycznego dla będącego w śpiączce Polaka. Oznacza to, że rząd w Warszawie za wszelką cenę spróbuje przewieźć obywatela do kraju, tak aby uniknął eutanazji.
Share
Polak w Anglii w śpiączce, zdjęcie ilustracyjne
Polak w Anglii w śpiączce, zdjęcie ilustracyjne Źródło: Getty Images, Fot: Omar Marques
d3t1fg0

"Paszport dyplomatyczny został wysłany do naszego konsula w Londynie - potwierdził nam wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Następnie identyczną informację podał prof. Wojciech Maksymowicz neurochirurg i poseł PiS, który rekomenduje przewiezienie mężczyzny do kliniki w Olsztynie. Oznacza to, że Polska nie ustaje w próbie powstrzymania Brytyjczyków przed wykonaniem eutanazji na obywatelu RP.

Przypomnijmy, mężczyzna od 6 listopada znajduje się w śpiączce. Brytyjscy lekarze utrzymują, że nie będzie w stanie żyć bez podłączenia do specjalnej aparatury. Żona i dzieci pacjenta zgodziły się na odłączenie go od sprzętu. Przeciwnego zdania jest jego matka i polski rząd, który wykorzystuje każdy możliwy kanał by wpłynąć na Brytyjczyków.

Listy do swoich odpowiedników na wyspach brytyjskich słali już szef MSZ Zbigniew Rau i marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Korespondencja nie przyniosła rezultatów. Wyrokiem brytyjskiego Sądu Opiekuńczego zasądzono, że mężczyzna może zostać odłączony od aparatury, co spowoduje jego śmierć.

d3t1fg0

Z wyrokiem nie może się pogodzić mieszkająca w Polsce rodzina. Matka poszkodowanego przedstawiała podczas rozprawy nagrany telefonem film, który miał stanowić dowód na to, że mężczyzna mruga i żywo reaguje na widok swoich bliskich. Bardziej przekonujący byli dla sądu lekarze, którzy mówili, że mimo tych gestów mózg poszkodowanego nie funkcjonuje.

Polak w śpiączce w Anglii. Paszport dyplomatyczny u konsula w Londynie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3t1fg0

Podziel się opinią

Share
d3t1fg0
d3t1fg0
Więcej tematów