Trwa ładowanie...
16-08-2014 18:15

Papież Franciszek nazwał "hipokrytami" duchownych, którzy "żyją, jak bogaci"

W trzecim dniu wizyty w Korei Południowej, papież Franciszek skrytykował "hipokryzję" tych duchownych, którzy ostentacyjnie "żyją jak bogaci"; wystąpił także w obronie celibatu.

Papież Franciszek nazwał "hipokrytami" duchownych, którzy "żyją, jak bogaci"Źródło: PAP/EPA, fot: Daniel Dal Zennaro
d3w1nk5

Podczas spotkania z duchowieństwem w Kkottongnae, mieście leżącym 100 km na południe od Seulu, papież przestrzegał przed "szkodliwą dla Kościoła hipokryzją wyświęconych mężczyzn i kobiet, którzy składali śluby ubóstwa, a mimo to żyją jak bogaci".

Taka postawa - podkreślił - "rani dusze wiernych".

Podobnie jak to uczynił w pierwszym dniu wizyty w Korei Południowej - kraju, który w ostatnich dziesięcioleciach szybko się rozwijał - papież ostrzegał duchowieństwo przed "niebezpieczeństwami konsumizmu" i pokusami, jakie stwarza on ludziom Kościoła.

d3w1nk5

Jorge Mario Bergoglio spotkał się również w Kkottongnae ze 150 przedstawicielami laikatu południowokoreańskiego Kościoła katolickiego. Modlił się także przez chwilę na symbolicznym "cmentarzu dzieci nienarodzonych".

Policja ogłosiła, że w porannej papieskiej mszy świętej w stolicy kraju, podczas której Franciszek beatyfikował 124 Koreańczyków, którzy ponieśli męczeńską śmierć za wiarę w XVIII i XIX wieku, uczestniczyło 200 000 zaproszonych gości i 600 000 osób przybyłych spontanicznie na spotkanie z papieżem.

W niedzielę papież uda się do Haemi, miasta położonego 100 km na południowy wschód od Seulu, aby celebrować mszę na zamknięcie 6. Azjatyckich Dni Młodzieży z udziałem 6 000 młodych katolików z 23 krajów kontynentu.

Franciszek odleci z Korei Południowej do Rzymu w poniedziałek.

d3w1nk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w1nk5
Więcej tematów