Trwa ładowanie...

Nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego już prawie gotowy

Do końca sierpnia mają się zakończyć ostatnie prace przy budowie Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Share
Nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego już prawie gotowy
Źródło: UEP
d2a8ybe

Na ul. Towarowej od dwóch lat powstaje Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych. Budynek będzie miał powierzchnię blisko 15 tys. metrów kwadratowych.

- Wielkość nowego obiektu UEP można porównać pod względem objętości budynku do wieżowca Collegium Altum. Kubatura CEUE stanowi 75 proc. kubatury wieżowca – informuje Iwona Cieślik, kierownik działu marketingu UEP. – Nowy gmach uczelni nie będzie jednak kolejnym drapaczem chmur. Składać będzie się z 5 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji podziemnych – dodaje.

Swoim wyglądem i fasadą nowy gmach będzie nawiązywał do otaczającej go zabudowy. W budynku swoją siedzibę będzie mieć Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP. W środku znajdą się duże sale wykładowe, laboratoria, sale dydaktyczne oraz parking podziemny, który pomieści około 100 samochodów.

d2a8ybe

Obecnie w całym obiekcie trwają prace wykończeniowe. Na dziedzińcu wewnętrznym oraz przed budynkiem przy ul. Towarowej prowadzone są roboty drogowe, a w salach dydaktycznych i wykładowych montowane jest nowoczesne umeblowanie.

Zakończenie prac budowlanych, potwierdzone protokołem odbioru końcowego, planowane jest do 31 grudnia 2014 r.

Całkowita wartość projektu to ponad 57 mln zł – 80 proc. kosztów związanych z budową CEUE pokryją środki, które udało się pozyskać z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

d2a8ybe

Podziel się opinią

Share
d2a8ybe
d2a8ybe
Więcej tematów