Trwa ładowanie...
d3od55t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niech UE da miliard euro na pomoc dla uchodźców z Iraku - apel niemieckiego ministra

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller (CSU) skrytykował UE za brak skoordynowanej akcji pomocowej dla uchodźców z północnego Iraku; wezwał Brukselę do wyasygnowania miliarda euro na ten cel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci, które zbiegły z rodzinami przed islamistami z ISIL (AFP)
d3od55t

- Istnieje niebezpieczeństwo, że pod względem humanitarnym UE zawiedzie - ostrzegł Mueller w wywiadzie dla gazety "Augsburger Allgemeine". Jak wyjaśnił, brakuje mu "koordynowanej na poziomie europejskim natychmiastowej pomocy" oraz jednego miliarda euro jako nadzwyczajnego funduszu pomocowego dla uciekinierów.

Zdaniem niemieckiego ministra jego kraj zaangażował się w pomoc dla Irakijczyków "jak żaden innych kraj UE".

Mueller poparł ponadto dostawy niemieckiej broni dla Kurdów walczących z islamistami. - Usiłujemy zapobiec ludobójstwu w naszym bezpośrednim sąsiedztwie - wyjaśnił polityk bawarskiej CSU, do niedawna przeciwnik pomocy wojskowej.

d3od55t

Jak zaznaczył, decyzja o broni dla Kurdów nie jest "złamaniem tabu" w polityce zagranicznej. Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami dostawy broni do krajów, w których toczy się wojna, są zakazane. Rząd postanowił w zeszłym tygodniu odstąpić od tej zasady, by wspomóc bojowników kurdyjskich.

W lipcu o azyl w Niemczech wystąpiło blisko 20 tys. osób, co jest najwyższą liczbą od 1993 roku. Ponad 3,6 tys. ubiegających się o azyl pochodzi z Syrii, a ponad 1,6 tys. z Iraku. Od początku roku wnioski o azyl w Niemczech złożyło ponad 4 tys. Irakijczyków.

d3od55t

Podziel się opinią

Share

d3od55t

d3od55t
Więcej tematów