Trwa ładowanie...

Narodowe czytanie w Ogrodzie Saskim. Z udziałem prezydenta i znanych aktorów

W tym roku odbędzie się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Share
Narodowe czytanie w Ogrodzie Saskim. Z udziałem prezydenta i znanych aktorów
Źródło: WawaLove.pl
d3mewrd

W ubiegłym roku odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku możemy się spotkać się podczas wspólnej lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W Warszawie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Ogrodzie Saskim z udziałem inicjatora projektu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i znanych, polskich aktorów, którzy będą czytali „Potop” – jedną z najsłynniejszych polskich powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w warszawskiej prasie 130 lat temu.

d3mewrd

Wśród aktorów pojawią się m.in. Anna Seniuk, Daniel Olbrychski, Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Andrzej Seweryn. Czytaniu towarzyszyć będzie dobra muzyka w wykonaniu m.in. Pink Freud i The Dumplings.

Zobacz zapowiedź Narodowego Czytania.

d3mewrd

Podziel się opinią

Share
d3mewrd
d3mewrd
Więcej tematów