Trwa ładowanie...

Most Siekierkowski najbardziej oblegany przez stołecznych kierowców

Wyniki badań dot. ruchu drogowego w Warszawie znacznie różnią się od roku ubiegłego. Powodem są przede wszystkim remont Trasy Armii Krajowej i mostu Grota-Roweckiego, jak również zmiany w organizacji ruchu związane z budową II linii metra - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Share
Most Siekierkowski najbardziej oblegany przez stołecznych kierowców
Źródło: WawaLove.pl
d4h9yjx

Remonty i inwestycje mają największy wpływ na układanie się ruchu i wybór trasy przez kierowców. W tym roku most Grota-Roweckiego nie wiedzie prymu i nie jest już najczęściej wybieranym obiektem drogowym przez stołecznych kierowców. Największe oblężenie most przeżywał w 2009 r. Średnio poruszało się nim 160 tys. pojazdów, obecnie o połowę mniej - niecałe 80 tys.

W związku z pracami prowadzonymi przez GDDKiA natężenie ruchu znacząco się zmieniło. W chwili obecnej to most Siekierkowski jest arterią najczęściej wybieraną przez warszawskich kierowców. W sumarycznym ruchu dobowym 108 367 tys. kierowców pokonuje trasę mostu. W porównaniu z wiosną tego roku odnotowano spadek natężenia ruchu na moście Siekierkowskim o blisko 5 tys. pojazdów.

Duże zmiany dotyczące natężenia ruchu można zauważyć również na moście Marii Skłodowskiej-Curie, tutaj natężenie ruchu w okresie urlopów znacznie zmniejszyło się w porównaniu do wiosny tego roku i wynosi obecnie 64 046 tys. To spadek o blisko 16 tys. kierowców mniej w cyklu dobowym. Pod względem natężenia ruchu most Marii Skłodowskiej-Curie plasuje się na czwartym miejscu, drugi najbardziej oblężony most, to most Łazienkowski z wynikiem 91.101 tys. pojazdów na dobę. Na tym obiekcie w lipcu również zauważono spadek natężenia ruchu.

Zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:

  1. Most Siekierkowski - 21 proc.
  2. Most Łazienkowski - 17 proc.
  3. Most Grota - Roweckiego - 16 proc.
  4. Most Marii Skłodowskiej - Curie - 13 proc.
  5. Most Poniatowskiego - 12 proc.
  6. Most Gdański - 12 proc.
  7. Most Śląsko - Dąbrowski - 5 proc.
  8. Most Świętokrzyski - 4 proc.
d4h9yjx

Podziel się opinią

Share
d4h9yjx
d4h9yjx
Więcej tematów