Trwa ładowanie...
d212kp2
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Micheil Saakaszwili: Rosja nigdy się nie zmieni, Putin chce granic sowieckich

- Nigdy nie zapomnę, co wydarzyło się w Smoleńsku (...) żołnierze rosyjscy zachowywali się nieludzko - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" b. prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. - Atak na Gruzję w 2008 r. i teraz na Ukrainę to ta sama imperialna walka Putina o przywrócenie granic sowieckiego Imperium Zła - dodaje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Micheil Saakaszwili: Rosja nigdy się nie zmieni, Putin chce granic sowieckich
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d212kp2

Jak zauważa, Putin zawsze atakuje w sierpniu (Abchazja, Gruzja, Czeczenia), gdy większość przywódców Zachodu jest na wakacjach i nikt nie ma czasu się nim zajmować.

Saakaszwili mówi, że Lech Kaczyński z pewnością byłby teraz na Ukrainie i tak jak w 2008 r. nie bałby się stanąć przeciw Rosji. Gruzja nigdy nie zapomni, że to on nas wtedy uratował - mówi.

- Nigdy też nie zapomnę, co wydarzyło się w Smoleńsku, i jak nieludzko rosyjscy żołnierze zachowywali się na pobojowisku po katastrofie - dodaje. - Dokładnie tak samo zachowywali się na pobojowisku po katastrofie malezyjskiego boeinga. Rosja nigdy się nie zmieni - ocenia.

d212kp2

Według b. prezydenta Gruzji UE powinna zamrozić konta wszystkich rosyjskich banków, a nie tylko wybranych, powinna w końcu zareagować militarnie i przestać bać się Putina.

Pozycja Putina i tak jest bardzo zagrożona: nie ma przyjaciół poza kilkoma oligarchami i swoimi wasalami, ma też wiele problemów wewnątrz Rosji - wylicza.

- Na szczęście świat zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje - kończy Saakaszwili.

d212kp2

Podziel się opinią

Share

d212kp2

d212kp2
Więcej tematów