Trwa ładowanie...
d2cuj96

Mężczyzna zatrzymany z arsenałem broni w Mikołowie

Pijany i pod wpływem narkotyków mężczyzna prowadził samochód po willowej dzielnicy w Mikołowie (woj. śląskie). Jakby tego było mało, policjanci w pojeździe znaleźli pokaźny arsenał – broń, amunicję i materiały wybuchowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyzna zatrzymany z arsenałem broni w Mikołowie
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2cuj96

Podczas rutynowego patrolu willowej dzielnicy, policjanci zatrzymali do kontroli samochód. Na początku nic nie wskazywało, że dalsze czynności będą wyglądały, jak na amerykańskich produkcjach filmowych.

- W okolicy ulicy Bluszcza i innych newralgicznych miejscach są rozmieszczone patrole grupy szybkiego reagowania. To dla bezpieczeństwa mieszkańców, którzy skarżą się, że w okolicy często dochodzi do włamań i kradzieży – mówi Wirtualnej Polsce st. sierż. mgr Magdalena Wiśniewska, rzecznik mikołowskiej policji.

Podobnie było w piątek – przejeżdżający przez osiedle 33-latek, został zatrzymany. Chwilę później okazało się, że w aucie ma prawdziwy arsenał.

d2cuj96

- W zatrzymanej Skodzie mężczyzna przewoził broń palną i gazową, 800 sztuk amunicji oraz materiały wybuchowe – dodaje Wiśniewska.

Jednak to nie koniec jego kłopotów, podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i metaamfetaminy. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty.

- Wczoraj prokurator objął go policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Mężczyzna zameldowany jest w Tychach, lecz na stałe przebywa w Niemczech – kończy Wiśniewska.

Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

d2cuj96

Podziel się opinią

Share
d2cuj96
d2cuj96
Więcej tematów