Trwa ładowanie...

Lotnictwo USA znów uderzyło na Państwo Islamskie w Syrii

Amerykańskie lotnictwo znów uderzyło na dżihadystów z Państwa Islamskiego w Syrii - poinformował w nocy z piątku na sobotę pracownik ministerstwa obrony USA, przywoływany przez AFP.
Share
Lotnictwo USA znów uderzyło na Państwo Islamskie w Syrii
Źródło: PAP/EPA, Fot: Shawn Nickel
d3enptk

- Trwają amerykańskie operacje powietrzne w Syrii - powiedział anonimowy urzędnik Pentagonu, cytowany przez agencję. Nie podał, ile przeprowadzono ataków i co było ich celem. Wspomniał jednak, że działania odbywają się "niemal bez przerwy".

Wcześniej przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Martin Dempsey powiedział, że rozpoczęte w tym tygodniu ataki lotnicze USA i ich sojuszników na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii osłabiły potencjał ekstremistów w sferze dowodzenia i kontroli oraz logistyki. Wojskowy powiedział dziennikarzom w Pentagonie, że skutki "ukierunkowanej" akcji zbrojnej odczuła także infrastruktura Państwa Islamskiego na terenie Syrii.

Według Dempseya, by opanować z powrotem zajęte wcześniej przez islamistów tereny we wschodniej Syrii, potrzeba będzie od 12 do 15 tys. opozycyjnych bojowników syryjskich.

Wojska USA w koalicji z siłami zbrojnymi pięciu państw arabskich od wtorku bombardują cele islamistów w Syrii. Wcześniej Amerykanie i ich sojusznicy atakowali z powietrza dżihadystów z IS tylko w Iraku.

d3enptk

Podziel się opinią

Share
d3enptk
d3enptk
Więcej tematów