Trwa ładowanie...

List otwarty do Danuty Holeckiej. Jarosław Olechowski: "wynurzenia spod śmietnika"

"Na Boga, jak wam nie wstyd?!" - pyta w liście skierowanym do Danuty Holeckiej dziennikarz Robert Mazurek. Chodzi mu konkretnie o wykorzystanie problemów syna Adama Bodnara do celów "propagandy" TVP, ale zarzutów ma więcej. Szef TAI nie pozostał mu dłużny.

Share
List otwarty do Danuty Holeckiej. Jarosław Olechowski: "wynurzenia spod śmietnika"
Źródło: PAP, fot: Ireneusz Sobieszczuk, Jan Bogacz
d404tmd

"Gdybym chciał się dostosować do stylistyki tego "listu otwartego” musiałbym zapytać: Panie Robercie Mazurku, kto Panu kazał napisać te wynurzenia spod śmietnika (wiadomo do czego nawiązuję) szef Niemiec czy szef z czerwonoarmijnym rodowodem?" - napisał na Twitterze Jarosław Olechowski.

Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej dodał, że pytania jednak nie zada i "po prostu to przemilczy".

Tekst dziennikarza współpracującego m.in. z RMF FM i "Rzeczpospolitą" został opublikowany w piątek. Robert Mazurek skierował go do prowadzącej "Wiadomości" i szefowej serwisu Danuty Holeckiej.

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Danuta Holecka w ogniu trudnych pytań

"(...) Jesteś dziennikarką, prawda? Upewniam się, bo z telewizora trudno wywnioskować" - zastanawiał się w swoim tekście publicysta. I zauważył, że z "Wiadomości" kpią wszyscy, a zwłaszcza ci, z którymi jemu "nie było, nie jest i – da Bóg – nigdy nie będzie po drodze".

d404tmd

Twierdzi jednak, że nie może milczeć. Zwłaszcza gdy dziennikarze serwisu informacyjnego zainteresowali się problemami syna Adama Bodnara i "użyto dziecka, czternastolatka, do dołożenia ojcu".

"Spójrz na to z dystansu, naprawdę chciałabyś, jako matka, by do publicystycznych porachunków z Tobą sięgano po Twoje dziecko? Przecież to horrendum z arsenału propagandy totalitarnej! Na Boga, jak wam nie wstyd?!" - pyta Robert Mazurek.

Uważa też, że dziennikarze TVP "w tępej propagandzie sukcesu są gierkowscy, w nagonkach na opozycję gomułkowscy, a w estetyce jaruzelscy". "Tyle, że za Jaruzela było klarowniej, bo oni przynajmniej występowali w mundurach, a wam ich nie sprawiono" - twierdzi dziennikarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d404tmd

Podziel się opinią

Share
d404tmd
d404tmd
Więcej tematów