Trwa ładowanie...
d3wgmm1

Lipno: mężczyzna miał 3,5 promila i odwoził 6-letnią córkę ze szkoły

Policjanci z Lipna koło Leszna zauważyli wyjeżdżający "wężykiem" spod szkoły samochód. Kompletnie pijany kierowca właśnie odebrał swoją córkę i zamierzał odwieźć ją do domu.
Share
Lipno: mężczyzna miał 3,5 promila i odwoził 6-letnią córkę ze szkoły
Źródło: Komenda Miejska Policji w Lesznie
d3wgmm1

W środę, 3 września, około południa policjanci z zespołu dzielnicowych w Lipnie patrolowali miejscowość Wilkowice oddaloną od Leszna o ok. 8 kilometrów. W pewnym momencie zauważyli wyjeżdżający tzw. wężykiem, z drogi prowadzącej do szkoły, samochód marki renault. Dzielnicowi dali sygnał kierowcy do zatrzymania się, jednak ten na widok policjantów przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, a uciekający próbował nawet zepchnąć ich z jezdni. Ostatecznie jednak policjantom udało się zajechać drogę kierowcy i zatrzymać go. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany.

- Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 3,5 promila - informuje Monika Żymełka, rzecznik prasowy leszczyńskiej policji. - Na domiar złego na tylnym siedzeniu samochodu siedziała 6-letnia córka kierowcy, którą mężczyzna chwilę wcześniej odebrał ze szkoły. Na przednim fotelu pasażera znajdowała się pusta butelka po piwie i jedna z zawartością alkoholu - dodaje.

Kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec Wilkowic. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem osobowym, ponieważ prawo jazdy odebrano mu już 20 lat wcześniej także za jazdę po pijanemu.

39-latek odpowie przed sądem za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci skierują także wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz niestosowanie się do sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

d3wgmm1

Podziel się opinią

Share
d3wgmm1
d3wgmm1
Więcej tematów