ycipk-2h8gtf
ycipk-2h8gtf

Lidia Staroń - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Lidia Staroń to polityk do 2015 roku związana z PO Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Podziel się
ycipk-2h8gtf

Lidia Staroń jest inżynierem budownictwa i politykiem, pełniła urząd posłanki na Sejm w latach 2005–2015, a także senatora IX kadencji. W latach 2005–2015 była członkinią Platformy Obywatelskiej.

Lidia Staroń – wykształcenie i działalność zawodowa

Lidia Staroń urodziła się 7 czerwca 1960 roku w Morągu w województwie warmińsko-mazurskim. Studiowała na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, ukończyła Wydział Budownictwa Lądowego w 1994 roku.

W latach 1992– 1999 Lidia Staroń była prezesem przedsiębiorstwa handlowo-usługowego, zarządzała też nieruchomościami do 2005 roku; założyła Stowarzyszenie Obrony Spółdzielców.

Lidia Staroń – działalność polityczna

ycipk-2h8gtf

Jako członek Platformy Obywatelskiej w latach 2005–2015 Lidia Staroń trzykrotnie startowała w wyborach parlamentarnych, za każdym razem otrzymując mandat poselski. Podczas V kadencji Sejmu należała do Komisji Infrastruktury oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a jako posłanka VI kadencji przewodniczyła grupie parlamentarnej ds. spółdzielczości i ogrodów działkowych, należała też do Komisji Gospodarki i Komisji Obrony Narodowej. W wyborach parlamentarnych do Sejmu VII kadencji Lidia Staroń startowała jako polityk niezrzeszony i ponownie uzyskała mandat posła.

Lidia Staroń wystąpiła z Platformy Obywatelskiej w sierpniu 2015 roku, a następnie wystartowała w wyborach parlamentarnych i otrzymała mandat senatorski. W listopadzie dołączyła do Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Ustawodawczej.

Lidia Staroń – pozostałe informacje

Lidia Staroń przez wiele lat zajmowała się zwalczaniem nieprawidłowości w spółdzielni Pojezierze w Olsztynie.

Lidia Staroń jest mężatką i ma czworo dzieci.

ycipk-2h8gtf
Data urodzenia

07.06.1960

Miejsce urodzenia

Morąg

Profesja

inżynier budownictwa, polityk

Partie
ycipk-2h8gtf
ycipk-2h8gtf