Trwa ładowanie...
d39zh6t

Lidia Staroń

Najnowsze informacje
3.1
(30 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Morąg

Partie:
d39zh6t
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Lidia Staroń jest inżynierem budownictwa i politykiem, pełniła urząd posłanki na Sejm w latach 2005–2015, a także senatora IX kadencji. W latach 2005–2015 była członkinią Platformy Obywatelskiej.

Lidia Staroń – wykształcenie i działalność zawodowa

Lidia Staroń urodziła się 7 czerwca 1960 roku w Morągu w województwie warmińsko-mazurskim. Studiowała na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, ukończyła Wydział Budownictwa Lądowego w 1994 roku.

W latach 1992– 1999 Lidia Staroń była prezesem przedsiębiorstwa handlowo-usługowego, zarządzała też nieruchomościami do 2005 roku; założyła Stowarzyszenie Obrony Spółdzielców.

Lidia Staroń – działalność polityczna

Jako członek Platformy Obywatelskiej w latach 2005–2015 Lidia Staroń trzykrotnie startowała w wyborach parlamentarnych, za każdym razem otrzymując mandat poselski. Podczas V kadencji Sejmu należała do Komisji Infrastruktury oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a jako posłanka VI kadencji przewodniczyła grupie parlamentarnej ds. spółdzielczości i ogrodów działkowych, należała też do Komisji Gospodarki i Komisji Obrony Narodowej. W wyborach parlamentarnych do Sejmu VII kadencji Lidia Staroń startowała jako polityk niezrzeszony i ponownie uzyskała mandat posła.

Lidia Staroń wystąpiła z Platformy Obywatelskiej w sierpniu 2015 roku, a następnie wystartowała w wyborach parlamentarnych i otrzymała mandat senatorski. W listopadzie dołączyła do Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Ustawodawczej.

Lidia Staroń – pozostałe informacje

Lidia Staroń przez wiele lat zajmowała się zwalczaniem nieprawidłowości w spółdzielni Pojezierze w Olsztynie.

Lidia Staroń jest mężatką i ma czworo dzieci.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zh6t
d39zh6t
d39zh6t
Więcej tematów
d39zh6t