Trwa ładowanie...

Ławrow o "korytarzu hańby": nie szydzono z jeńców

Szef rosyjskiej dyplomacji nie dopatrzył się poniżania ukraińskich jeńców przez prorosyjskich separatystów podczas "parady" w Doniecku. Główną ulicą Doniecka przeszły dziesiątki więźniów, którzy podczas walk trafili w ręce bojowników. Była to odpowiedź separatystów na organizowaną w Kijowie defiladę z okazji Dnia Niepodległości.

Share
Ławrow o "korytarzu hańby": nie szydzono z jeńców
Źródło: PAP/EPA, fot: Sergei Ilnitsky
dnlonwc

Siergiej Ławrow, zapytany o swój pogląd na tę sprawę podczas konferencji prasowej, odpowiedział, że to kwestia dla specjalistów od prawa międzynarodowego.

- Widziałem zdjęcia z tej parady. Nie zobaczyłem tam jednak niczego takiego, co mogłoby przypominać znęcanie się czy szydzenie z jeńców - dodał Ławrow.

Separatyści zorganizowali "paradę jeńców" w Dniu Niepodległości Ukrainy, jawnie drwiąc z obchodów państwowych w Kijowie. Przeprowadzili około stu jeńców „korytarzem hańby” główną ulicą miasta. Mężczyźni, w większości żołnierze i milicjanci, maszerowali ze spuszczonymi głowami w otoczeniu terrorystów z bronią. Za kolumną ostentacyjnie przejechały polewaczki, które myły ulicę.

dnlonwc

Podziel się opinią

Share
dnlonwc
dnlonwc
Więcej tematów