Trwa ładowanie...

Kraków najatrakcyjniejszym miastem w Polsce. Co na to mieszkańcy?

W niedawno opublikowanym rankingu najatrakcyjniejszych miast w Polsce Kraków uplasował się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Nagrodzony został za niepowtarzalny klimat i fantastyczną lokalizacje. W tym samym zestawieniu stolica kraju musi zadowolić się dopiero czwartym miejscem.

Share
Kraków najatrakcyjniejszym miastem w Polsce. Co na to mieszkańcy?
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d3b752o

Kraków od lat odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów. Ceniony jest za niepowtarzalny klimat, zabytkowe kamienice, liczne restauracje, teatry i miejsca z ogromną historią. Turyści doceniają także lokalizację Krakowa, która daje możliwości „ucieczki” z miasta w pobliskie góry, ośrodki wypoczynkowe i tereny zielone.

Drugą pozycję na liście zajęło Trójmiasto za „styl życia”. Określane przez turystów jako dobre miejsce do wypoczynku, ale kiepskie do mieszkania. Na trzecim uplasował się Wrocław za świetną atmosferę i „najbardziej zachodnie miasto Polski”. Dopiero czwarte miejsce przypadło stolicy Polski – Warszawie. Docenione zostało za dużą ilość zieleni i bezpieczeństwo.

d3b752o

Jak wyniki rankingu widzą sami mieszkańcy Krakowa? – Jestem rodowitą krakowianką. Uwielbiam to miasto. Niesamowicie klimatyczne i urokliwe. Lubię podróżować, ale nie zamieniłabym tego miejsca na żadne inne! – odpowiada Pani Aneta. – Choć nie urodziłam się w Krakowie, to studiuję tutaj od kilku lat i zakochałam się w tym mieście. Ani trochę nie straciło na swoim wizerunku w porównaniu do zasłyszanych wcześniej opowieści – przyznaje studentka Kasia.

A co sądzą o Krakowie przyjezdni? – Mały, kameralny, spokojny i przytulny. Mieszkam na co dzień w Warszawie. Tam jest trochę inny świat od tego tutaj. Chaos, zgiełk i niesamowite tempo życia, które nie pozwala na odrobinę refleksji – wyjaśnia mieszkaniec Warszawy. – Nie tylko miasto, ale i mieszkańcy są tutaj cudowni. Mili, sympatyczni, można zagadać, porozmawiać w jakiejś przyjemnej, klimatycznej knajpce – przyznaje z uśmiechem Pani Barbara.

Ranking przygotowany został przez Poland Sotheby's International Realty, spółkę zajmującą się rynkiem luksusowych nieruchomości.

d3b752o

Podziel się opinią

Share
d3b752o
d3b752o
Więcej tematów