Trwa ładowanie...
d2ob1dg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Północna zdecydowała: turystów nie wpuszczamy

Władze Korei Północnej postanowiły ochronić obywateli przed zagrożeniem ze strony rozprzestrzeniającego się na świecie wirusa ebola nie wpuszczając od piątku na terytorium kraju zagranicznych turystów - podaje agencja Reutera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna zdecydowała: turystów nie wpuszczamy
(Fotolia)
d2ob1dg

Na razie nie wiadomo, czy zakaz będzie obejmował też członków delegacji dyplomatycznych i biznesowych.

- Właśnie otrzymaliśmy oficjalną informację od naszych partnerów z Korei Północnej, że od jutra zagraniczni turyści nie będą mieli prawa wjazdu - powiedział Gareth Johnson z Young Pioneer Tours (z siedzibą w Chinach) organizującego wycieczki do tego kraju. Informację potwierdziły inne biura podróży.

Pod koniec września państwowa agencja informacyjna KCNA poinformowała, że władze podejmują kroki w celu wykrycia turystów, którzy chcieliby przemycić na terytorium Korei Północnej zabójczego wirusa.

d2ob1dg

- Nie wiadomo, jak długo ten zakaz będzie obowiązywał i liczę, że w związku ze zmienną naturą władz północnokoreańskich będziemy mogli zorganizować trzy wycieczki, które zostały zaplanowane do końca 2014 roku - dodał Nick Bonner z Koryo Tours. Przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w 2003 roku, kiedy władze w Pjongjangu zamknęły granice w obawie przed epidemią SARS.

Do tej pory nie odnotowano ani jednego przypadku zachorowania na ebolę w Korei Północnej. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na całym świecie wirus zabił, w ciągu ostatniej epidemii, co najmniej 4877 osób.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów