Trwa ładowanie...

Kopacz: nie było rozmów o przejściu byłych posłów Twojego Ruchu do PO

Premier Ewa Kopacz zapewniła, że nie było rozmów z posłami, którzy ostatnio odeszli z Twojego Ruchu, o ich przejściu do Platformy. Jak dodała, nic nie wie o deklaracjach tych polityków o przejściu do jej partii.

Share
Kopacz: nie było rozmów o przejściu byłych posłów Twojego Ruchu do PO
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dwdfzvn

Kopacz pytana przez dziennikarzy, czy posłowie którzy odeszli z Twojego Ruchu mogą znaleźć się w Platformie powiedziała: "Nie ma takiej potrzeby, ja nic o chęciach, ani zgłoszeniach nie wiem".

W czwartek przestał istnieć sejmowy klub Twojego Ruchu. Z liczącego w ostatnim czasie 16 posłów klubu wystąpiło 12, w tym Janusz Palikot - ci posłowie utworzą teraz sejmowe koło Ruch Palikota. Czterech pozostałych dotychczasowych członków klubu TR: Andrzej Rozenek - który w środę zrezygnował z funkcji pełnionych w TR, m.in. rzecznika partii - Sławomir Kopyciński, Marek Poznański i Jacek Najder poinformowali, że postanowili odejść z Twojego Ruchu.

Palikot odnosząc się w czwartek do Rozenka, stwierdził, że jest on "dogadany z Platformą Obywatelską". Sam Rozenek, i trzej pozostali byli już posłowie TR, mówili, że na razie będą posłami niezrzeszonymi.

dwdfzvn

Kopacz zapewniła w rozmowie z dziennikarzami, że nie było żadnych rozmów z byłymi posłami Twojego Ruchu o przejściu do Platformy. - Jeśli będą takie rozmowy, to będziemy się zastanawiać - zastrzegła. - Takich rzeczy nie robi się w konspiracji, najczęściej się rozmawia publicznie. Zwykle takie transfery są ogłaszane w waszych mediach - powiedziała szefowa rządu

Dodała, że czasy są wyjątkowo trudne i pracowite, dlatego wolałaby "twardo stąpać po ziemi i nie być tą, która snuje scenariusze, które są mało realne i (mało) rzeczywiste".

Zobacz wideo. Klub Twojego Ruchu został rozwiązany

dwdfzvn

Podziel się opinią

Share
dwdfzvn
dwdfzvn
Więcej tematów