Trwa ładowanie...
d3oz7g2
d3oz7g2
IAR

Kolejny przypadek odry w Polsce. Pięciolatka z Myśliborza w szpitalu

Pięcioletnia dziewczynka z Myśliborza zachorowała na odrę - to pierwszy taki przypadek w województwie zachodniopomorskim. Tymczasem za zachodnią granicą w Berlinie na odrę zachorowało ponad 600 osób, jedna osoba, półtoraroczny chłopiec, nie żyje. Inne dziecko - również dziewczynka leczona jest w klinice pediatrycznej we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3oz7g2

- W ubiegłym roku na Pomorzu Zachodnim również odnotowaliśmy jeden przypadek zachorowania - uspokaja Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa szczecińskiego Sanepidu:

- Nie boimy się odry zza zachodniej granicy dlatego, że zaszczepionych przeciw chorobom zakaźnym jest 94 proc. dzieci - mówi. Rodzicom, którzy nie chcą szczepić dzieci grożą wysokie kary finansowe - wyjaśnia rzeczniczka.

- Jeśli nasze prośby o zaszczepienie dziecka nie skutkują wystawiamy wezwanie do przychodni, następnie upomnienie, a po 7 dniach tytuł wykonawczy, który przekazywany jest do wojewody - mówi.

d3oz7g2

W ubiegłym roku zachodniopomorski wojewoda ukarał 73 rodziców uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych dzieci. W tym roku karę grzywny otrzymało 25. Na Pomorzu Zachodnim w 2014 roku dzieci nie zaszczepiło 238 rodziców. W ubiegłym roku w całej Polsce odnotowano 110 przypadków zachorowań na odrę, w 2013 roku było ich 84.

Szczepienia na odrę, świnkę i różyczkę znajdują się w pakiecie szczepień ochronnych, są obowiązkowe i bezpłatne.

d3oz7g2

Podziel się opinią

Share
d3oz7g2
d3oz7g2
Więcej tematów